Opera deneyimim

Elim alıştı Opera'ya, yoksa düşünmeden Firefox tayfaya dönerim.
Butun tarayicilar veri satiyor diyip yanlarina da firefox eklemen acikcasi cok garip.
Ek olarak kullanicisi olmama ragmen gizlilik takintiniz yoksa ya da acik kaynaga sevgi ve desteginiz yoksa Edge kullanin.
Çok uzun, detaylı ve kaliteli bir deneyim ve yazı olmuş. Tebrik ederim.
Ekside girilen entry uzunlugunda bilgilendirme mesajlari gelmeye basladi.

Butun tarayicilar veri satiyor diyip yanlarina da firefox eklemen acikcasi cok garip.
Ek olarak kullanicisi olmama ragmen gizlilik takintiniz yoksa ya da acik kaynaga sevgi ve desteginiz yoksa Edge kullanin.
Haklısın, veri satma konusuna eklemem onu yanlış fakat kendi çıkarlarıne göre hareket etmediklerini bilemiyorum. Çok ince işler.

Opera'yı bilmem ama benim en yükseğim Firefox ve Chrome. İkiside 9/10. Chrome'a gizlilikten, Firefox'a hızdan bir puan kırdım. Kusurları yok onun dışında bence.

Opera'yı bilmem ama benim en yükseğim Firefox ve Chrome. İkiside 9/10. Chrome'a gizlilikten, Firefox'a hızdan bir puan kırdım. Kusurları yok onun dışında bence.

Firefox sayfaları bir tık geç yüklüyor, Windows üzerinde çok bellek tüketiyor. Onun dışında muhazzam bir tarayıcı.

Izin vermeden calmasina ne demeli?
Acik kaynak diye bir kavram var az arastirin.
Açık kaynak kodlarının erişimini çalma olarak niteliyorsanız orası sizin probleminiz bence zira açık kaynak kodunun zaten olayı serbestçe dağıtımı. Gerçi açık kaynak olmayan tarayıcıyı da nasıl çalışacak ayrı bir soru herhalde sahipli yazılım beklentisi içinde değilsiniz.
Not: Tarayıcıdan değil esas uzantılardan, araç çubuklarından (toolbar) korkun.

Açık kaynak kodlarının erişimini çalma olarak niteliyorsanız orası sizin probleminiz bence zira açık kaynak kodunun zaten olayı serbestçe dağıtımı. Gerçi açık kaynak olmayan tarayıcıyı da nasıl çalışacak ayrı bir soru herhalde sahipli yazılım beklentisi içinde değilsiniz.
Not: Tarayıcıdan değil esas uzantılardan, araç çubuklarından (toolbar) korkun.
Acik kaynak kodunun olayi serbestce dagitim degil o GPL'nin olayi.
Acik kaynak olursa isteyen istedigi gibi kodlari goruntuleyebilir bu sayede ve yazilimcilar bir programdan ne cikip cikmayacagini anlar.
Acik kaynak olup calisan tarayicilara ise Chrome, Vivaldi ve Opera ornek, bilgilerinizi biraz yenileyin.
Eklentilerim de acik kaynak, unutmadan soyleyeyim.

Geri
Yukarı