Opera gizlilik konusunda güvenilir mi?

Opera kullandığınız her saniye kullanıcı bilgileriniz Çin'e uçuyor. Umursamayan varsa kullanabilir.
Zaten çoğu özelliği de doğru düzgün çalışmıyor, sadece göz boyamadan ibaret.
Verimi hangi ülkeye veriyim diye seçiyoruz artık. Güvenli bir şey yok. Chrome kullan ABD alsın. Opera kullan ÇİN alsın. Tor kullan EFF alsın vs. vs. sonu yok bu işin. Ne verimiz var ki zaten? :D

Hocam çamur at izi kalsın. Bu dediklerinizi lütfen burada bize kanıtlayın. Siz bu dedikleriniz üzerine bize kanıt sunana kadar ne yazık ki "yalan konuşuyorsunuz" demek zorunda kalıcam...
Her uygulama kullanıcısından bilgi çeker ve Opera da 2016'da Çin'e satıldı. Norveç gibi vatandaşına ve kullanıcı gizliliğine önem veren, veri korunması hakkında katı kuralları bulunan bir ülkeden; Çin gibi baskıcı, kendi vatandaşına, ırkına dahi adam akıllı önem vermeyen yönetime sahip ülkeye satıldı. Daha kanıt sunmama gerek var mı?

Sonuç olarak kullanan kişilerin bilgileri Çin'de tutuluyor mu? Tutuluyor. Ben neden Çin hükümetine güvenme gibi bir saçmalığa kalkışayım?

Her uygulama kullanıcısından bilgi çeker ve Opera'da 2016'da Çin'e satıldı. Norveç gibi vatandaşına ve kullanıcı gizliliğine önem veren, veri korunması hakkında katı kuralları bulunan bir ülkeden; Çin gibi baskıcı, kendi vatandaşına, ırkına dahi adam akıllı önem vermeyen yönetime sahip ülkeye satıldı. Daha kanıt sunmama gerek var mı?

Sonuç olarak kullanan kişilerin bilgileri Çin'de tutuluyor mu? Tutuluyor. Ben neden Çin hükümetine güvenme gibi bir saçmalığa kalkışayım?

Edge'ye ne kadar güveniyorsunuz?

Edge'ye ne kadar güveniyorsunuz?
Microsoft'un şu ana kadar veri sattığını falan duymadım. Satmasına da gerek yok zaten, o verileri kendileri için kullanarak(mesela reklam özelleştirme) çok daha fazlasını kazanabilirler. Ayrıca hangi verileri topladıklarını da açıkça belirtiyorlar.
Zaten kullandığım işletim sistemi de Windows, kullanıcı bilgileri her türlü gidiyor; Edge kullanarak başka bir şirkete daha gitmesini engelliyorum bile denilebilir.

He, diyorsan işin ucunda ABD ve hükümeti var; ABD'ye Çin'den kat ve kat daha fazla güvendiğim bir gerçek açıkçası. Çin'in eline düşeceğime ABD'ye düşerim, daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu mesaj tam imzaya eklemelik :D
Ben de ekleyecek şey arıyordum.

Microsoft'un şu ana kadar veri sattığını falan duymadım. Satmasına da gerek yok zaten, o verileri kendileri için kullanarak(mesela reklam özelleştirme) çok daha fazlasını kazanabilirler. Ayrıca hangi verileri topladıklarını da açıkça belirtiyorlar.
Zaten kullandığım işletim sistemi de Windows, kullanıcı bilgileri her türlü gidiyor; Edge kullanarak başka bir şirkete daha gitmesini engelliyorum bile denilebilir.

He, diyorsan işin ucunda ABD ve hükümeti var; ABD'ye Çin'den kat ve kat daha fazla güvendiğim bir gerçek açıkçası. Çin'in eline düşeceğime ABD'ye düşerim, daha iyi.
İnternette Microsoft'a veri gönderiyor diyorlar.
Sadece CS'ye girmek için kullanırım Edge'yi.

Yeni konular

Geri
Yukarı