Opera güvenli mi?

1 Senedir Opera kullanıyorum hem hızlı, hem kenar çubukları detaylı, hem telefona indirilen Opera touch sayesinde dosya, resim gibi telefona atıyorum veya telefondan Bilgisayar'a atıyorum ve bu sayede Bluetooth adaptör almama gerek kalmadı. Ben öneririm ve güvenilir bana göre.
@KITT Boş verin, ifadeleri takmayın hocam.

Opera güvenli değildir. Uzun uzun geçen açıklamıştım, özet geçeyim. Bu adamlar AutoUpdate'lerinin içine izleyici koymuşlar ve Opera'nın alakadar olduğu şirket Pakistan gibi ülkelerde insanlara borç verip, dolandırmış. Üstelik aşırı yavaş, Vivaldi geçtim akıyor. Önermiyorum kimseye, artık spyware listeme girmiştir.

Aşırı yavaş olduğuna katılmıyorum bilgisayarınla alakalı olabilir.

Aşırı yavaş olduğuna katılmıyorum bilgisayarın ile alakalı olabilir.
Bilgisayarım Türkiye şartlarına göre ortalama bir cihaz. Belli hocalarım da aşırı yavaş olduğunu belirttiler sıfır sistemde. Tarayıcı sorunlu, berbat işte.
Hangi tarayıcı tamamen güvenilir ki?
Tabii ki değil ancak deveyi sağlam kazığa bağlamak gerek.

1 Senedir Opera kullanıyorum hem hızlı, hem kenar çubukları detaylı, hem telefona indirilen Opera touch sayesinde dosya, resim gibi telefona atıyorum veya telefondan Bilgisayar'a atıyorum ve bu sayede Bluetooth adaptör almama gerek kalmadı. Ben öneririm ve güvenilir bana göre.

Aşırı yavaş olduğuna katılmıyorum bilgisayarınla alakalı olabilir.
Opera GX kullanıyorum ve bir tık yavaşlık var. Sistem yeni, garip bir durum.

Opera güvenli bir tarayıcıdır. Örneğin GittiGidiyor sitesinden alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinizi gireceksiniz. Sırf Opera kullandığınız için tehlikede olmazsınız. Opera´yı geliştiren şirketin de kredi kartı bilgilerinizle işi olmaz ya da Opera kullanıyorsunuz diye bilgisayarınıza virus gibi zararlı yazılımlar bulaşmaz.

Ancak güvenlik başka, gizlilik başka. Opera güvenli diye gizliliğe önem verdiği anlamına gelmez. Opera kapalı kaynak kodlu bir browser olduğu için arka planda kullanım istatistikleriniz, IP adresleriniz, nerelere girip neler yaptığınız vs. gibi özel bilgilerinizi toplayıp toplamadığından emin olamazsınız. Güvenliğe ve aynı zamanda gizliliğinize de önem veriyorsanız Chromium, Brave ya da Firefox kullanmanızı öneririm.

@KITT Boş verin, ifadeleri takmayın hocam.

Opera güvenli değildir. Uzun uzun geçen açıklamıştım, özet geçeyim. Bu adamlar AutoUpdate'lerinin içine izleyici koymuşlar ve Opera'nın alakadar olduğu şirket Pakistan gibi ülkelerde insanlara borç verip, dolandırmış. Üstelik aşırı yavaş, Vivaldi geçtim akıyor. Önermiyorum kimseye, artık spyware listeme girmiştir.
Aynen :D. Vivaldi' ye geçince Chrome' yi bile unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı