Opera GX fazla RAM kullanıyor

Dostlarım adam tavsiye istememiş.
Lütfen gerekli ayarları biliyorsanız önerin.
Dostum "Opera GX" adlı browser da ram ve çeşitli donanımları kısıtlama özelliği bulunuyor onları aktifleştirmen gereğinde sorunun çözülecektir.
Bunun dışında 300 - 1024 MB ram kullanımı tarayıcı için normaldir. Hatta 300 fazlasıyla normaldir.
1613745236247.png

Dostum "Opera GX" adlı browser da ram ve çeşitli donanımları kısıtlama özelliği bulunuyor onları aktifleştirmen gereğinde sorunun çözülecektir.
Bunun dışında 300 - 1024 MB ram kullanımı tarayıcı için normaldir. Hatta 300 fazlasıyla normaldir.
Eki Görüntüle 886945
RAM kısıtlayınca da sekmeler donuyor.

Dostum "Opera GX" adlı browser da RAM ve çeşitli donanımları kısıtlama özelliği bulunuyor onları aktifleştirmen gereğinde sorunun çözülecektir.
Bunun dışında 300 - 1024 MB RAM kullanımı tarayıcı için normaldir. Hatta 300 fazlasıyla normaldir.
Eki Görüntüle 886945

Hocam anladığımız kadarıyla siz de bilmiyorsunuz. 300 MB kullanan tarayıcıyı maximum 1GB kullan diye sınırlatıyorsunuz :D güzel çözüm.

Eğer RAM kullanımını azaltmak istersen Edge veya Brave tarayıcılarını deneyebilirsin. Opera GX ekstra özellikler sunduğu için o kadar RAM kullanımı normal seviyede. Ama bana kalırsa tarayıcını değiştir, değiştirmek istemez isen normal Opera kullanabilirsin. Kısaca o RAM kullanımı normal GX için. Ya da GX temasını çok seviyorsan Vivaldi tarayıcısı için GX teması mevcut, daha fazla özelleştirme imkanın var.
Ekran Alıntısı.PNG

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı