Opera GX kullanılır mı?

blamenvidia

Picopat
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
599
Makaleler
2
Çözümler
5
Yer
/dev/tty1
Google, Firefox gibi uygulamalarda da "gizlilik" veyahut "güvenlik" olduğuna dair sunulan argümanlara "kesinlik" gözüyle bakamıyorum.
Firefox’ta az da olsa bir veri toplama var, Google’ı saymıyorum bile, onlar Opera kadar topluyordur herhalde.
Ben Ungoogled Chromium kullanıyorum, açık kaynak olan Chromium’un Google’dan arındırılmış hâli. Firefox tabanlı LibreWolf da var, o da Firefox’un telemetrisini siliyor tarayıcıdan.
 

profesor34

Centipat
Katılım
5 Haziran 2021
Mesajlar
1.907
Makaleler
2
Çözümler
18
Ve bazı yayıncılar da bu tarayıcıyı kullanıyor bir de hiçbir yayıncının Firefox kullandığını görmedim?

Bakış açını değiştirmeni tavsiye ederim. Ayrıca madem herkes kullanıyormuş sen neden kullanmıyorsun. Adamlar daha iyi olabileceğini düşündüğü tarayıcıyı ve Opera GX'in kötü yanlarını paylaşmış.
 

Enes_Tiryaki

Centipat
Katılım
20 Ağustos 2020
Mesajlar
820
Çözümler
5
Yer
Sihirdar Vadisi
Ve bazı yayıncılar da bu tarayıcıyı kullanıyor bir de hiçbir yayıncının Firefox kullandığını görmedim?

Veri satma olayı tamamen otomatik reklam olayı, bütün tarayıcılar yapıyor. Yani kimse sizin verilerinize böyle bakayım da bu kimmiş ne yaparmış diye bakmıyor, otomatik reklam sunuluyor aradıklarınızdan ve bu da bence iyi bir şey sonuçta mesela ekran kartı ararken domates reklamı istemeyip aradığınız şeye özel reklam istiyorsanız bu gerekli bir şey zaten. Bence Opera GX tasarımını sevdiyseniz kullanabilirsiniz, ben kullanıyorum ve memnunum.
 
KS
KS
İnsanOlmayanİnsan
Katılım
13 Temmuz 2021
Mesajlar
803
Veri satma olayı tamamen otomatik reklam olayı, bütün tarayıcılar yapıyor. Yani kimse sizin verilerinize böyle bakayım da bu kimmiş ne yapar mış diye bakmıyor, otomatik reklam sunuluyor aradıklarınızdan ve bu da bence iyi bir şey sonuçta mesela ekran kartı ararken domates reklamı istemeyip aradığınız şeye özel reklam istiyorsanız bu gerekli bir şey zaten. Bence Opera GX tasarımını sevdiyseniz kullanabilirsiniz, ben kullanıyorum ve memnunum.

Peki bilgilerimi nasıl aktaracağım Google da ki?
Geçeceğim tarayıcıya.
 
Yukarı