Opera GX kullanılır mı?

Bilgi Satıyor sorun orada zaten
Brave açılışta "Anonim göz atma verilerini iş ortaklarımızla paylaşmak ister misiniz?" diye soruyor. Toplayalım mı diye değil. Verilerinizi toplamayan bir adet bile tarayıcı yok. Hiç değilse ellerindeki ürünü geliştirmek ve bunu daha da çok satmak için topluyorlar. Bilgi paradır. Tamamen vazgeçtiğini söyleyen hiç bir tarayıcı yok. Vazgeçemezler de. Hayır işi yürütmüyorlar. :)

Forum üyelerine kalırsa "Tü kaka, verilerini çalıyor! Çinden çıkma bir yazılım olduğu için püüüü! Çin'e verilerini satacak püü!!" gibisinden milyon tane cevap gelecektir. Chrome ve Opera GX kullanıyorum. Benim açımdan göz atma verilerimin toplanması çokta önemli değil. Kart vb bilgilerim çalınmadığına göre, bu tarz verilerle de işi olmadığını söyleyebilirim. Günlük kullanımda yeterince hızlı bir tarayıcı ve tasarımı hoş.
Zaten her tarayıcı veri toplamıyor mu ? Hayır, anlamadığım kötü anlamda söylemiyorum bu arada Veri çalıyor , Çin yapımı diye tarayıcıyı bir nevi kötü gösteriyorlar. Bir konu da okudum ve katılıyorum. Her tarayıcı verileri topluyor satıyor satmıyor o konu hakkında yorum yapamam ama yani sonuçta hepsi topluyor ve eklenti kursak da kurmasak da illa ki açtığımız sekmelerden RAM kullanacak.

Brave açılışta "anonim göz atma verilerini iş ortaklarımızla paylaşmak ister misiniz?" diye soruyor. Toplayalım mı diye değil. Verilerinizi toplamayan bir adet bile tarayıcı yok. Hiç değilse ellerindeki ürünü geliştirmek ve bunu daha da çok satmak için topluyorlar. Bilgi paradır. Tamamen vazgeçtiğini söyleyen hiçbir tarayıcı yok. Vazgeçemezler de. Hayır işi yürütmüyorlar. :)

Tabii ki veri toplayacak toplamazsa kendini çalıştıramaz zaten ama verileri satmıyor ve diğer tarayıcılara göre çok az veri topluyor.

2012'den beri Internet Explorer kullanmıyordum o zaman millet yavaş diyordu Internet Explorer 11 kullanıyordum gayet güzeldi sonra bıraktım 1.5 yıl öncesine kadar Opera kullanıyordum aşırı yavaşlamıştı Microsoft Edge deneyim dedim gerçekten hız olarak arayüz olarak aşırı hoşuma gitti Edge dene derim herkes çok ön yargılı bu tarayıcıya fakat birçok tarayıcıdan daha iyi format sonrasında falan ayarlarımın geri gelmesi kayıtlı şifreler falan gayet güzel.

Tabii ki veri toplayacak toplamazsa kendini çalıştıramaz zaten ama verileri satmıyor ve diğer tarayıcılara göre çok az veri topluyor.
Tabii ki de. Ne zaman forumda bu tarz konulara baksam bu Opera GX'yi kötülüyorlar. Yok veri topluyor, yok RAM kısıtlaması çalışmıyor ( ona ben de katılıyorum bazı durumlarda :D ) yani anlamış değilim olayı.

Zaten her tarayıcı veri toplamıyor mu? Hayır, anlamadığım kötü anlamda söylemiyorum bu arada veri çalıyor, Çin yapımı diye tarayıcıyı bir nevi kötü gösteriyorlar. Bir konu da okudum ve katılıyorum. Her tarayıcı verileri topluyor satıyor satmıyor o konu hakkında yorum yapamam ama yani sonuçta hepsi topluyor ve eklenti kursak da kurmasak da illaki açtığımız sekmelerden RAM kullanacak.

Çin yapımı diyenlerin farkında olmadan Xiaomi, Huawei, Reeder, Oppo'nun Çin malı olduklarını bilmiyorlar galiba. Açıkçası her Çin malı ürün kötü değildir arkadaşlar. Xiaomi teknik servisinde çalışıyorum. Adamlar her türlü güvenlik önlemini alıyorlar. Merak etmeyin 😉

Çin yapımı diyenlerin farkında olmadan Xiaomi, Huawei, Reeder, Oppo'nun Çin malı olduklarını bilmiyorlar galiba. Açıkçası her Çin malı ürün kötü değildir arkadaşlar. Xiaomi teknik servisinde çalışıyorum. Adamlar her türlü güvenlik önlemini alıyorlar. Merak etmeyin 😉
Kimsenin tarafında değilim ama yayıncılar vs. de sponsorluk alıyor mu bilmiyorum ama bu tarayıcıyı kullanıyor ve gözüme gayet hoş ve hızlı geldi. Açıkçası kullanmayı da düşünüyorum.

Verileri satmadığını kim kanıtlıyor? Biri açıktan sattığını söyler, diğeri söylemez. Bu firmaların hiç biri tekrar söylüyorum hayır işi yürütmüyorlar. Verileriniz önemsizdir muhabbeti yapmayacağım çünkü değiller. Bazı kullanıcılar, sen kimsin ki verini napsınlar derler. Değil, veriler para. Bu açık. Fakat satmadığını söyleyenin satmadığını kanıtlayamazsınız. Parası olanın borusu öter. Yasalarda her şeyi gizleyebilirsiniz. Ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Ha cılkını çıkartırsanız Facebook gibi yakanızdan davalar eksik olmaz ama o da ayrı bir konu.
Zaten her tarayıcı veri toplamıyor mu ? Hayır, anlamadığım kötü anlamda söylemiyorum bu arada Veri çalıyor , Çin yapımı diye tarayıcıyı bir nevi kötü gösteriyorlar. Bir konu da okudum ve katılıyorum. Her tarayıcı verileri topluyor satıyor satmıyor o konu hakkında yorum yapamam ama yani sonuçta hepsi topluyor ve eklenti kursak da kurmasak da illa ki açtığımız sekmelerden RAM kullanacak.
Sadece tarayıcılar değil, girdiğiniz web siteleri, kullandığınız ağa bağlı servislerin hepsi verilerinizi topluyor. İş ortaklarıyla paylaşıyorlar. Hadi verilerimiz toplanıyor diye kendimizi internetten soyutlayalım. :)

Verileri satmadığını kim kanıtlıyor? Biri açıktan sattığını söyler, diğeri söylemez. Bu firmaların hiç biri tekrar söylüyorum hayır işi yürütmüyorlar. Verileriniz önemsizdir muhabbeti yapmayacağım çünkü değiller. Bazı kullanıcılar, sen kimsin ki verini napsınlar derler. Değil, veriler para. Bu açık. Fakat satmadığını söyleyenin satmadığını kanıtlayamazsınız. Parası olanın borusu öter. Yasalarda her şeyi gizleyebilirsiniz. Ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Ha cılkını çıkartırsanız Facebook gibi yakanızdan davalar eksik olmaz ama o da ayrı bir konu.

Sadece tarayıcılar değil, girdiğiniz web siteleri, kullandığınız ağa bağlı servislerin hepsi verilerinizi topluyor. İş ortaklarıyla paylaşıyorlar. Hadi verilerimiz toplanıyor diye kendimizi internetten soyutlayalım. :)
Çok doğru. Teşekkürler fikirleriniz için :)

Geri
Yukarı