Çözüldü Opera GX sürekli çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SquWave

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun süredir Opera GX kullanıcısıyım. Son birkaç gündür çöküyor. Tam sebebini anlamadım ama basit bir örnek vereceğim. Bir sekmede Twitch açık diğer sekmede Netflix. Bir sekmeden diğerine geçerken çöküyor. Bir süre bekliyorum ama düzelmiyor. Silip yükledim sonuç aynı. Varsa çözümünü bilen çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
@SquWave Attığım bağlantıda Vivaldi ve Slimjet bellek tüketim konusunda baya başarılı olduğunu belirttim. İndirip denemenizi öneririm. Tarayıcılar hakkında bir sorununuz olursa yardımcı olurum.

Slimjet otomatik bellek temizleme ayarı bulunuyor. İstediğiniz dakika aralığına alıp kullanabilirsiniz. Yeni sekme sayfası eski gelebilir, Chrome yeni sekme sayfası ile değiştirebiliyorsunuz. Opera GX gibi renkli yapmak için, Chrome özelleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Chrome neredeyse hiçbir özeliği çıkarılmamış ve daha fazla özellik ile desteklenmiş hali. Slimjet gelişmiş Chrome diyebiliriz.

Screenshot_4.png

Opera sol menüsüne alıştıysanız Vivaldi'yi tavsiye ediyorum. Chrome, Opera, Edge ve Brave göre bu iki tarayıcı bellek tüketimi konusunda çok daha başarılılar. Kullanmak istediğiniz tarayıcı belirtirseniz ayarlar menüsünde gizlilik ve performans için yapmanız gereken ayarları da gösterebilirim.
@SquWave Gizlilik arama motorunu değiştirebiliyorsun. Arama motoru ayarlarında var.
Beni etiketleyerek ya da alıntı yaparak buradan yazabilirsin.

Tamamdır teşekkürler tekrardan:)
@26318 resimdeki gibi arama yaparken aşağıya doğru seçenekler çıkmıyor. Biraz ayarlarla oynadım yanlış bir şey mi yaptım acaba? Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• a.PNG
    a.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 69
  • b.PNG
    b.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
Google otomatik tamamlama sisteminden veri topladığı için, harici tarayıcılar bunu kapalı olarak sunuyor. Ben şahsen kullanılmasını önermiyorum. Chrome ya da diğer tarayıcılarda bile bu ayarı kapalı tutuyorum. Yer imleri kullanamaya alıştığımdan, arama motoru çok az kullanıyorum.

Şu yöntemleri yaparak açabilirsin.

Screenshot_2.png

URL Öner kısmına şu bağlantıyı gir. Sonra başka bir kutucağa tıkla, otomatik kaydolacaktır.
Kod:
https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Geri
Yukarı