Çözüldü Opera GX tarayıcı uyku modu kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Opera bunun için bir ayar sunmuyor. Edge tarayıcısında uyku sekmelerini kapatma ayarı bulunuyor. Opera'nın forumlarından böyle bir özellik isteyebilirsiniz.

Ama Chrome klonu olmaktan pek öteye gitmediğinden, sol menü ve yeni sekme sayfasını süslemekten de öteye gideceklerini pek samıyorum. Daha önceden çok öneri yapmıştım. Topluluğunu da pek dikkate alan bir tarayıcı değil. Çok fazla sorun bildiren konulara bile, azarlayan moderatörler tersleyici bir uslüpla cevap yazıyorlar. Yani bu ayarı, Chrome sunduğunda kendi tarayıcılarına eklerler. Onun dışında çok zor.

Screenshot_6.png
Opera GX kullanıyorum bazen sekmeler uyku moduna alınıyor bunu nasıl kapatabilirim?
Hocam nasıl yani uyku moduna alıyo ? Operayı açınca önceden açılan sekmeler mi geliyo ? eğer oysa çözümünü gösteriyim:
1-) Ayarlara giriş yapıyoruz
2-) Başlangıç bölümüne geliyoruz. Ve bende seçili olan seçeneği işaretliyoruz
Screenshot_3.png

Hocam nasıl yani uyku moduna alıyor? Opera'yı açınca önceden açılan sekmeler mi geliyor? Eğer oysa çözümünü gösteriyim:
1-) ayarlara giriş yapıyoruz
2-) başlangıç bölümüne geliyoruz. Ve bende seçili olan seçeneği işaretliyoruz Eki Görüntüle 1423315

Yok şey oluyor mesela arkada Discord web açık ben YouTube'dan video izliyorum video bittikten sonra tıklıyorum Discord'a sayfa tekrar yükleniyor.

Opera bunun için bir ayar sunmuyor. Edge tarayıcısında uyku sekmelerini kapatma ayarı bulunuyor. Opera'nın forumlarından böyle bir özellik isteyebilirsiniz.

Ama Chrome klonu olmaktan pek öteye gitmediğinden, sol menü ve yeni sekme sayfasını süslemekten de öteye gideceklerini pek samıyorum. Daha önceden çok öneri yapmıştım. Topluluğunu da pek dikkate alan bir tarayıcı değil. Çok fazla sorun bildiren konulara bile, azarlayan moderatörler tersleyici bir uslüpla cevap yazıyorlar. Yani bu ayarı, Chrome sunduğunda kendi tarayıcılarına eklerler. Onun dışında çok zor.

Screenshot_6.png

Çözüm
@Cardianor Ayarlar menüsünde bir ayar sunmuyor. Ben de bunu belirtmişim ve alternatif bir yöntem sunmuşum.

Bu soruyu da her zaman sormuyor. Size kapatma ayarı denk gelmiş. Şimdi tekrar gelişmiş tarayıcı ayarları(opera://flags) kontrol ettim. Halen kapatma ayarını direkt olarak erişebileceğiniz bir şekilde sunmuyor. Bu tarz bir soru ile kapatıyorsa, umarım ayarlar menüsüne de ayrıca bir ayar getirirler.

@Cardianor ayarlar menüsünde bir ayar sunmuyor. Ben de bunu belirtmişim ve alternatif bir yöntem sunmuşum.

Bu soruyu da her zaman sormuyor. Size kapatma ayarı denk gelmiş. Şimdi tekrar gelişmiş tarayıcı ayarları(Opera://flags) kontrol ettim. Halen kapatma ayarını direkt olarak erişebileceğiniz bir şekilde sunmuyor. Bu tarz bir soru ile kapatıyorsa, umarım ayarlar menüsüne de ayrıca bir ayar getirirler.

Yok ya devre dışı bırak desem de Opera'ya tekrar girince aynısı geliyor.

Normal Opera kapatma ayarı sunuyormuş. Ya da yeni eklemiş olabilirler.

Screenshot_1.png

Kişisel tavsiyem Opera kullanmanızdan yana olur. GX'e göre çok daha hızlı güncelleme alıyor. Temaları göz yormuyor. Ayrıca daha istikrarlı.

Normal Opera kapatma ayarı sunuyormuş. Ya da yeni eklemiş olabilirler.

Eki Görüntüle 1539283

Kişisel tavsiyem Opera kullanmanızdan yana olur. Gx'e göre çok daha hızlı güncelleme alıyor. Temaları göz yormuyor. Ayrıca daha istikrarlı.

Opera GX'de o ayar yok keşke olsaydı. Bende Opera GX'i normal Opera'dan daha hızlıdır diye
kullanıyordum da bu sorun yüzünden normal Opera'ya geçeceğim yapacak bir şey yok 😂

1665325157372.png

Geri
Yukarı