Çözüldü Opera GX ve Discord açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anil JK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Arkadaşlar merhaba. Dün hiçbir problem yoktu. Bu sabah uyandım, bilgisayarı açtım ve Opera hata verdi. "kullanıcı profili dizini açılamıyor çünkü gerekli izinlere sahip değilsiniz. Bu makinenin yöneticisi ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz." diyor ve açılmıyor. Sil yükle yaptım, yönetici olarak çalıştırdım ama yok.

Discord daha vahim. Görev yöneticisinde 1 saniye gözüküyor ve sonra direkt gidiyor. Onu da sil yükle yaptım ama yine aynı. Diğer uygulamalarda öyle bir problem yok şimdilik. Neden böyle oldu ve çözümü nedir?

Not: Sanırım Discord'u çözdüm. Denetim Masası'ndan sildim, appdata ve localappdata klasörlerini sildim yeniden yükledim oldu. Ama Opera devam ediyor açılmamaya.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar Opera'yı da kurtardık hepinize teşekkür ederim yöntemi anlatıyorum.

1: Denetim Masası'ndan uygulamayı sil.
2: Arama kısmına %appdata% yaz klasöre gir ve uygulamanın klasörünü sil
3: Aynı işlemi %localappdata% klasörüne uygula.
4: Uygulamayı yine kur.
Bilgisayar sağ tıkla sonrasında gelişmis sistem ayarları sonra performans performasın orada gelişmiş var oraya tıkla ardından veri yürütme engellemesine gel oradan Opera GX exe ve Discord exe seç. Tahminimce düzelir.
Ekran Alıntısı.JPG

Arkadaşlar merhaba. Dün hiçbir problem yoktu. Bu sabah uyandım, bilgisayarı açtım ve Opera hata verdi. "kullanıcı profili dizini açılamıyor çünkü gerekli izinlere sahip değilsiniz. Bu makinenin yöneticisi ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz." diyor ve açılmıyor. Sil yükle yaptım, yönetici olarak çalıştırdım ama yok.

Discord daha vahim. Görev yöneticisinde 1 saniye gözüküyor ve sonra direkt gidiyor. Onu da sil yükle yaptım ama yine aynı. Diğer uygulamalarda öyle bir problem yok şimdilik. Neden böyle oldu ve çözümü nedir?

Not: Sanırım Discord'u çözdüm. Denetim Masası'ndan sildim, appdata ve localappdata klasörlerini sildim yeniden yükledim oldu. Ama Opera devam ediyor açılmamaya.

Emin değilim ama bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir.

Bilgisayar sağ tıkla sonrasında gelişmis sistem ayarları sonra performans performasın orada gelişmiş var oraya tıkla ardından veri yürütme engellemesine gel oradan Opera GX exe ve Discord exe seç. Tahminimce düzelir.Eki Görüntüle 1044689
Hocam gelişmiş sistem ayarları nerede bulamadım.
Emin değilim ama bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir.
Kaspersky ile taradım bir şey bulmadı. Hem virüs olsa daha büyük şeyler olurdu sadece Opera açılmıyor.

Discord'a uyguladığım yöntemi Opera'ya deniyorum.

Hocam olmazsa Revo uninsstaal ile silip tekrar yükleyebilirsiniz bende bir ara aynı problem vardı öyle çözdüm.

Arkadaşlar Opera'yı da kurtardık hepinize teşekkür ederim yöntemi anlatıyorum.

1: Denetim Masası'ndan uygulamayı sil.
2: Arama kısmına %appdata% yaz klasöre gir ve uygulamanın klasörünü sil
3: Aynı işlemi %localappdata% klasörüne uygula.
4: Uygulamayı yine kur.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı