Opera GX vs Microsoft Edge

Valla eskisi gibi manyaklaşıp tüm tarayıcıları denemek istemiyorum. :confused:
Gelen cevaplara bakıyorum, galiba Opera ile yollarımı ayıracağım.

Edge içerisinde bir kaç ayar yapın ve yeni sekmeyi düzenleyin. uBlock Origin'de ekleyin tam olacaktır. Şifrelerinizi nasıl aktarırsızı bir fikrim yok. Benimki böyle görünüyor:

1663784859134.png

Edge içerisinde bir kaç ayar yapın ve yeni sekmeyi düzenleyin. uBlock Origin'de ekleyin tam olacaktır. Şifrelerinizi nasıl aktarırsızı bir fikrim yok. Benimki böyle görünüyor:

Eki Görüntüle 1524138
Yarın ilk işim Edge-ye ayar çekmek olacak. Keşke kayıtlı şifrelerin aktarımını kolaylaştıracak bir yöntem olsa.

Parolaları içeri-dışarı aktar seçeneğiyle aktarabilirsiniz.
Operadan dışarıya aktarma yok malesef. Sadece içeri aktarım yapa biliyor. Zamanında sırf dışa aktarma olmadığı için operaya şifrelerimi güvenle kaydediyordum, kriptolanmış bir biçimde sakladığı için. Sadece opera hesabına giriş yapıp parolaları göre biliyorum. :(
Başka tarayıcılarda ise tarayıcıyı açan her kişi parolaları bir yerlere aktara biliyor, operada aktarınca laptopun şifresini istiyor, bu açıkçası verilerimin güvende olması hissi veriyordu.

Öncelikle selamünaleyküm. Yeni aldığım laptopa Opera GX kurdum. Önceki PC-de hep Opera GX kullanıyordum Windows 7 olduğundan dolayı. Şimdi Windows 11 bir işletim sistemine de Opera GX kurup aynı sayfaları açıp Microsoft Edge ile RAM karşılaştırması yaptım. Nedense Opera GX 1.200 MB tüketirken Microsoft Edge 700-800 MB arası gidip geliyordu. Bu arada Edge-ye eklenti falan hiç kurulmamış, sıfır yani. Opera'nın 500-600 MB fazla RAM tüketmesi acaba Opera'nın dahili VPN ve reklam engelleyicisinden dolayı olabilir mi? Bu arada Opera'dan başka tarayıcıya geçmeyi düşünmüyorum, RAM yemek konusunda bir tereddütüm de yok, ne kadar yiye biliyorsa, yesin, afiyet olsun hatta :D 16 GB RAM fazlasıyla yeter. Ama sırf merağımdan soruyorum, Edge-nin böyle masum gözükmesi açıkçası beni tedirgin ediyor. Tüm kayıtlı parolalarım Opera hesabımda :)
Cevap vermek için zaman ayıran her kese şimdiden teşekkürler.

Edge.

Operadan dışarıya aktarma yok malesef. Sadece içeri aktarım yapa biliyor. Zamanında sırf dışa aktarma olmadığı için operaya şifrelerimi güvenle kaydediyordum, kriptolanmış bir biçimde sakladığı için. Sadece opera hesabına giriş yapıp parolaları göre biliyorum. :(
Başka tarayıcılarda ise tarayıcıyı açan her kişi parolaları bir yerlere aktara biliyor, operada aktarınca laptopun şifresini istiyor, bu açıkçası verilerimin güvende olması hissi veriyordu.
Saçma. İçe ve dışa aktarım her zaman olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı