Opera GX yavaş açılıyor

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Opera GX'yi dün yükledim dün çok hızlı açılıyordu şimdi çok yavaş açılıyor çözümünüz var mıdır? Sistemim biraz eski ama Firefox ve Chrome'yi hızlı açıyor 5 saniye gibi Opera'yı 15sn sistemim Intel Pentium E5500 2 GB RAM G41 Express chipset ECS G41 t R3 anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Opera GX'de bulunan Ram ve İşlemci sınırlayıcısını aktif ettiniz mi peki? Eğer etmediyseniz aktif edebilirsiniz

2. . Ardından bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silmeyi deneyiniz. Silmek için "Windows Logosu+ R" kombinasyonu ile "Çalıştır" sekmesini açın. Ardından "temp" , "%temp% ve "recent" klasörlerini "Aç" yerine yazın. Tüm klasörleri açtıktan sonra bu klasörlerdeki tüm dosyaları temizleyin.

3. Windows aramasına "Disk Temizleme" yazınız ve bilgisayarınızdaki gereksiz sistem dosyalarını temizleyiniz. Temizlerken seçtiğiniz kutucuklara dikkat ederek temizleyiniz.

4. Bu adımlardan sonra da yavaş açılma devam ediyorsa bilgisayarınıza virüs taraması yapabilirsiniz. Bunun için size Malwarebytes programını önerebilirim. İsterseniz güvendiğiniz başka bir antivirüs programı kullanabilirsiniz.

Eğer sorun devam ederse bizi bilgilendirirseniz teşekkür ederiz. Opera GX Browser ile mutluluklar dilerim...
Bu bir alıntıdır.

1. Opera GX'de bulunan Ram ve İşlemci sınırlayıcısını aktif ettiniz mi peki? Eğer etmediyseniz aktif edebilirsiniz

2. . Ardından bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silmeyi deneyiniz. Silmek için "Windows Logosu+ R" kombinasyonu ile "Çalıştır" sekmesini açın. Ardından "temp" , "%temp% ve "recent" klasörlerini "Aç" yerine yazın. Tüm klasörleri açtıktan sonra bu klasörlerdeki tüm dosyaları temizleyin.

3. Windows aramasına "Disk Temizleme" yazınız ve bilgisayarınızdaki gereksiz sistem dosyalarını temizleyiniz. Temizlerken seçtiğiniz kutucuklara dikkat ederek temizleyiniz.

4. Bu adımlardan sonra da yavaş açılma devam ediyorsa bilgisayarınıza virüs taraması yapabilirsiniz. Bunun için size Malwarebytes programını önerebilirim. İsterseniz güvendiğiniz başka bir antivirüs programı kullanabilirsiniz.

Eğer sorun devam ederse bizi bilgilendirirseniz teşekkür ederiz. Opera GX Browser ile mutluluklar dilerim...
Bu bir alıntıdır.
Malwarebytes antivirüs değildir. Kaspersky ve Malwarebytes ile ayrı tarama yapınız.

Arkadaşlar sağ olun deneyeceğim bir de panda dome ile yapsam olur mu :)

1.aktif ediyorum.
2.yaptım ama recent klasörü boştu her zaman düzenli yapıyorum.
3.yaptım.
4.panda dome kullansam olur mu?
:)
Olur. Ama ben Kaspersky öneririm.

Bilgisayar Kaspersky almıyor kurulamıyor aynı şeklilde malware bytes de.

Arkadaşlar Opera Gx'yi dün yükledim dün çok hızlı açılıyordu şimdi çok yavaş açılıyor çözümünüz var mıdır? Sistemim biraz eski ama Firefox ve Chrome'yi hızlı açıyor 5 saniye gibi Opera'yı 15sn sistemim Intel Pentium E5500 2 GB RAM G41 Express chipset ECS G41 t R3 anakart.

Çalıştır > %temp% > bütün dosyaları silin.
Çalıştır > temp > bütün dosyaları silin.
Çalıştır > prefetch > bütün dosyaları silin. ( Uyarı gelirse devama tıklayın)
Windows arama yerine "disk temizleme" yazın ve "C" diskini seçip bütün kutucukları tikleyip (önemli bir şey yoksa) temizleyin.

Kısıtlamanın değerini söyler misiniz RAM 2 GB işlemci 2.8 GHz internet sınırlamama gerek yok:)
Çalıştır > %temp% > bütün dosyaları silin.
Çalıştır > temp > bütün dosyaları silin.
Çalıştır > prefetch > bütün dosyaları silin. ( Uyarı gelirse devama tıklayın)
Windows arama yerine "disk temizleme" yazın ve "C" diskini seçip bütün kutucukları tikleyip (önemli bir şey yoksa) temizleyin.

Hepsini önceden yaptım ama teşekkürler yine de:)
Olmuyor:)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı