Opera GX yavaş çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yağız.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Yaklaşık olarak 3 senedir Opera GX kullanıyorum. Yakın zaman içerisinde tarayıcımın yavaş çalıştığını düşünüp Microsoft Edge üzerinden arama yapmaya başladım ve gerçekten Opera GX'in yavaş olduğunu fark ettim. Normalde Opera GX bu kadar yavaş çalışmazken son birkaç ay içerisinde gerçekten yavaş çalışmaya başladı. Örneğin Opera'yı başlatmak 6 saniye sürüyorken Microsoft Edge'in açılması 2 saniyeden daha kısa sürüyor, tıkladığım anda açılıyor diyebilirim. Herhangi bir arama yaparken, video oynatırken Opera GX yavaşken Microsoft Edge gerçekten hızlı. Opera GX'te farkında olmadan bir ayarı değiştirmiş olabilir miyim? Eğer öyleyse bu ayar nedir? Nasıl tarayıcımı eski hızına geri kavuşturabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Hızlı açılma meselesini kafana hiç takma.
Edgenin daha hızlı başlamasının ana nedeni zaten arka planda çalışıyor olması.
İstesen de kapatamazsın. Ya da kapatsan bile bir müddet sonra kendiliğinden tekrar açılacak. (Tecrübe ile sabit/ özellikle bağlı başka uygulamalar yüzünden)
  • Edge bence yeterince iyi, Operadan vazgeçip kullanabilirsin.
  • Opera kullanmaya devam etmek istiyorsan GX yerine standart Opera öneririm.

Hızlı açılma meselesini kafana hiç takma.
Edge'in daha hızlı başlamasının ana nedeni zaten arka planda çalışıyor olması.
İstesen de kapatamazsın. Ya da kapatsan bile bir müddet sonra kendiliğinden tekrar açılacak. (tecrübe ile sabit/ özellikle bağlı başka uygulamalar yüzünden)
  • Edge bence yeterince iyi, Opera'dan vazgeçip kullanabilirsin.
  • Opera kullanmaya devam etmek istiyorsan gx yerine standart Opera öneririm.

Teşekkür ederim. Paraloları, yerimlerini vs aktardım ve Microsoft Edge geçtim, kesinlikle çok daha iyi...

Konu kilit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı