Opera GX YouTube takılıyor

Opera tarayıcısının son 2-3 sürümünde yaşanan bir sorun. Tarayıcı herhangi bir sekme açık olmadığında bile CPU tüketiyor. Bağlantıdaki uzantı ile CPU tüketimini biraz azaltabilirsin.
Ayrıca 60 FPS videoları engelleyerek daha da düşük tüketmesini sağlayabilirsin.

Screenshot_8.png

Bu arada donanım hızlandırmayı açmanı öneririm. Videoları ekran kartı ile işlemeye çalışacağından CPU tüketimi azalacaktır. Bu ayarı kapatmak faydalı bir şey değil. Performans olarak tarayıcıyı tamamen CPU gücüne muhtaç bırakacaktır.

Opera GX ise tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Normal Opera kullanmanızı öneririm. Çünkü GX tarayıcısı çok geç güncelleme alıyor. Chromium alt yapısındaki önemli bir güvenlik güncellemesi ya da yapılan performans iyileştirmelerini çok geç alıyor. Normal Opera tarayıcısına 1-2 ay içinde 5-6 güncelleme geliyorsa, tam tersi GX tarayıcısına 3-4 ayda 1-2 güncelleme zar zor geliyor.

Donanım hızlandırmayı açıp, ekran kartına yükü bindirip donmadan izleyebiliyorsun. Ben Q6600 ile 108060 FPS video izleyebiliyorum senin işlemci benimkinden daha güçlü olmasına rağmen. H264ify eklentisini ekle ve donanım hızlandırmayı aç. 60 FPS videolar yine kasıyorsa "block 60 fps video" seçeneğine tik at.

Cpu az kullanan en çok tavsiye ettiğiniz bir tarayıcı var mı
Donanım hızlandırmayı açıp, ekran kartına yükü bindirip donmadan izleyebiliyorsun. Ben Q6600 ile 108060 FPS video izleyebiliyorum senin işlemci benimkinden daha güçlü olmasına rağmen. H264ify eklentisini ekle ve donanım hızlandırmayı aç. 60 FPS videolar yine kasıyorsa "block 60 FPS video" seçeneğine tik at.

Ekran kartım leş maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı