Opera iyi midir?

EMİR37

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sorum bu Technopat'ta nedeni ise her programın yanında inmeye çalışması.
Bir yazılım yükleyeceğim yanında Opera veya Opera GX inmeye çalışıyor sizin gorüşünüz nedir bu duruma.

Gayet güzel, kullanılabilir. Fakat Edge'e göre biraz daha yavaş çalıştığını gözlemledim ve Edge'de olan bazı güzel özellikler Opera'da yok. Ben Edge'i tavsiye ederim.

ayrıca çok geniş olan uzantı kütüphanesini ve bu uzantılarının birçoğunun Türkçe dil destekli olmasını beğeniyorum bu yüzden Chrome'dan vazgeçemiyorum.
Chrome eklentileri operada çalışıyor. Aynı şekilde Google translatede eklenti olarak yükleniyor. Senkronizasyon olarak da operanın kendi içinde içinde mevcut. Özellikle flow özelliği sayesinde telefondan veya bilgisayardan bir şeye bakarken diğer cihaza geçmek istediğimde flowa basıyorum ve diğer taraftan devam. Ufak metinler veya küçük boyutlu dosyaları cihazlar arasında aktarmak da bu şekilde kolay oluyor ve hesap gerekmiyor qr ile eşleşiyorlar.

PC'de Opera'yı pek sevmem. Veri güvenliği konusunda VPN'i kullanmazsan Chrome ile aynı muhabbet, depolanıp anonim bir şekilde satılıyor. Ama VPN'de direkt veri karşı tarafa gidiyor. Ama eski bir telefonunuz varsa Opera Mini en iyi deneyimi sağlıyor bence.
Veri güvenliği konusunda en güvenilir tarayıcılar Firefox ve Brave. Her ikisi de gereksiz veri toplamadığını, gerekli olan verileri de depolayıp satmadıklarını iddia ediyorlar.

O VPN değil bu arada.
Sayılabilir bence. Örneğin Türkiye'de yasaklı bir siteye VPN ile girmeye çalışırsanız giriyor. Zaten VPN işime nadiren yarıyor. (YouTube'de VPN ile videolarımı izliyorum.. Evet 1-2 kuruş BGBM artışı için bunu yapıyorum..)

Yeni konular

Geri
Yukarı