Opera tarayıcı açılmıyor

Arda1981

Centipat
Yaklaşık 1 saat önce Opera yerine yanlışlıkla Google'ı açtım, kapatıp Opera'yı açmaya çalıştığımda ise hiç tepki vermiyor. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Görev yöneticisinden Opera ve Chrome ait tüm işlemleri sonlandırın. Sonra tekrar Opera açmayı deneyin. Windows gezgini sağ tıklayıp Yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz. İstiyorsanız sistemi yeniden başlatıp, açmayı deneyebilirsiniz. Buna rağmen açılmıyorsa, tarayıcıyı kullanıcı verilerini silmeden kaldırıp, tekrar kurun.

Ayrıca kullandığınız tarayıcıları güncellemeyi unutmayın. Mesela kullandığınız Chrome güncel değil.
Patch My PC yazılımı ile, uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Görev yöneticisinde Opera ve Chrome ait tüm işlemleri sonlandırın. Sonra tekrar Opera açmayı deneyin. İstiyorsanız sistemi yeniden başlatıp, açmayı deneyebilirsiniz. Buna rağmen açılmıyorsa, tarayıcıyı kullanıcı verilerini silmeden kaldırıp, tekrar kurun.

Ayrıca kullandığınız tarayıcıları güncellemeyi unutmayın. Mesela kullandığınız Chrome güncel değil.
Patch MY PC yazılımı ile, uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ben Opera'nın güncellemesini yapmayı unutmuştum ondan olabilir mi acaba?

Sanmıyorum. Önce dediğim yöntemleri deneyin.
Bazen uygulamalar bellek sızıntıları ve bilinmeyen nedenler yüzünden sorun yaşayabiliyor. Yeniden başlatmak ya da çalışan bir işlemi varsa kapatmak sorunu çözebiliyor.

Opera kaldırma ekranı açılınca ''Opera kullanıcı verilerini sil'' seçeneğini seçmeyin.
Ayrıca yeniden yükle seçeneğini de deneyebilirsiniz.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı