Opera ve Opera GX güvenli midir?

Hep evet cevabı gelmiş.

DEĞİLDİR!

Opera ile alakalı şirketler son zamanlarda Pakistan gibi ülkelerde borç veren uygulamalar geliştirdi ve bazı insanları dolandırdı. Ek olarak şirketin veri çaldığı hakkında ciddi şikayetler ve söylentiler var. Kendim önermiyorum, zaten RAM/CPU/internet limitleyiciler, reklam engelleyici adam akıllı çalışmıyor, VPN çöp ve en çok RAM kullanan Chromium tarayıcı Brave'den sonra.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Vivaldi veya Brave dışında tarayıcı önermiyorum.

Adam güvenilir mi diye sormuş, siz gelmiş hızdan bahsediyorsunuz. Güvenilir değil, hakkında ufak araştırmalar yaparak bu sonuca siz de ulaşabilirsiniz.

Hep evet cevabı gelmiş.

DEĞİLDİR!

Opera ile alakalı şirketlerde son zamanlarda Pakistan gibi ülkelerde borç veren uygulamalar geliştirdi ve bazı insanları dolandırdı. Ek olarak şirketin veri çaldığı hakkında ciddi şikayetler ve söylentiler var. Kendim önermiyorum, zaten RAM/CPU/internet limitleyiciler, reklam engelleyici adam akıllı çalışmıyor, VPN çöp ve en çok RAM kullanan Chromium tarayıcı Brave'den sonra.

Vivaldi veya Brave dışında tarayıcı önermiyorum.
Neden Firefox, Chromium ve Palemoon değil acaba ?
Ve forumda mantıklı insanlar bulunduğuna sevindim :D.

Bu arada VPN hizmeti gerçek bir VPN değil.
Opera serverlerinden birine bağlanıp o bilgisayardan arama yapıyorsun.
Verilerin orada da var.
Şimdi gel bu adama sen güven.

Hızlı olsa, söyledikleri göz boyayıcı özellikler çalışsa ve kaynakları az kullansa neyse, hiçbirini yapmıyor. Brave, olmadı Vivaldi bin basıyor.
İşte değişik görünmesi, RGB falan olması göz boyuyor. "4-5 aydır kullanıyorum, bir yanlışını görmedim" demiş birisi. Verileriniz çalınınca size mail mi geliyor, yanlışını nasıl göreceğinizi düşünüyorsunuz tam olarak?

Hocam en kaliteliler Google Chrome,Microsoft Edge,Mozilla Firefox. Başka kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
Açıkçası ben Chrome de sevmem.
Direk Google abi verilerimi al demek gibi bir şey. Edge üzerinde daha da çok takipçi var Chromeye göre zaten.

Geri
Yukarı