Opera videolarda donma ve yırtılma

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Selam dostlar, temiz kurulum ile Windows 10 Home sl kurduktan sonra sürücü güncellemelerini ve Windows güncellemelerini yapmama rağmen Opera'da tam ekrana aldığım zaman videolarda anlık olarak donmalar (ağır çekim gibi) ve yırtılmalar meydana geliyor. Fakat bu sadece tarayıcıdan izlemeye çalıştığım 1080p videolar için geçerli. Bilgisayarımda inmiş olan 1080p BluRay filmler gayet akıcı bir şekilde oynuyor.
Microsoft'un sitesindeki önerilenleri yaptım, Technopat ve başka forumlardaki konulara baktım ve çoğunu uyguladım ama nafile...

Not: Bunun dışında hiçbir kasma donma ve herhangi bir sorunum yok. Windows 7 kullanırken de tarayıcıda problemim olmuyordu.
Sistem özellikleri;

Sistem.jpg

Selam dostlar, temiz kurulum ile Windows 10 Home sl kurduktan sonra sürücü güncellemelerini ve Windows güncellemelerini yapmama rağmen Opera'da tam ekrana aldığım zaman videolarda anlık olarak donmalar (ağır çekim gibi) ve yırtılmalar meydana geliyor. Fakat bu sadece tarayıcıdan izlemeye çalıştığım 1080p videolar için geçerli. Bilgisayarımda inmiş olan 1080p BluRay filmler gayet akıcı bir şekilde oynuyor.
Microsoft'un sitesindeki önerilenleri yaptım, Technopat ve başka forumlardaki konulara baktım ve çoğunu uyguladım ama nafile...

Not: Bunun dışında hiçbir kasma donma ve herhangi bir sorunum yok. Windows 7 kullanırken de tarayıcıda problemim olmuyordu.
Sistem özellikleri;

Eki Görüntüle 903023
Farklı bir tarayıcıdan denediniz mi?

farklı bir tarayıcıdan denediniz mi?
Evet, Microsoft Edge ve Google Chrome üzerinden de denedim fakat aktif olarak Opera kullandığım için onları eklemedim.
Opera cidden çok sıkıntılı, en azından benim denediğim kadar. Bir dosya indirirken resmen sistemi yiyip bitiriyordu. Sisteminize Chrome veya Edge öneririm.
Onlarda da aynı sorunu yaşıyorum maalesef.:(

DDU ile driverlerı silip tekrar deneyin.
Hemen yapmaya başlıyorum.
önceden yine win10 mu kullanıyordunuz yoksa hangi işletim sistemini kullanıyordunuz?
Önceden Windows 7 Kullanıyordum. birkaç gün önce Windows 10 kurdum temiz bir şekilde. Win7 kullanırken de bu tarz bir şey yaşamıştım diye hatırlıyorum fakat çok kolay bir şekilde çözmüştüm bu durumu.

Hemen yapmaya başlıyorum.

Önceden Windows 7 Kullanıyordum. Birkaç gün önce Windows 10 kurdum temiz bir şekilde. Windows 7 kullanırken de bu tarz bir şey yaşamıştım diye hatırlıyorum fakat çok kolay bir şekilde çözmüştüm bu durumu.

Size tavsiyem Windows 7'ye geri dönün ama bu tabi ki de sizin tercihiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı