Opera vs Chrome

Windows 10'un en az bellek kullanan tarayıcısı bana kalırsa ne opera ne chromedur. Microsoft Edge'i uzun zamandır kullanmaktayım. Arama çubuğuna about:flags yazıp tcp hızlı açılmayı etkinleştirince daha da hızlanıyor zaten. Neyse asıl konuya dönelim. Chrome bildiğimiz gibi zaten hızı ve bellek kullanımının fazlalığıyla meşhur. Opera da chrome tabanlı olduğu için hemen hemen bellek kullanımı olarak aynılar. Eğer ille de bu 2'sinden birini kullanıcam diyorsan özelliklerine bak. Ama benim sana diyeceğim oraya 3. olarak Microsoft Edge ekle onu bir dene.

Chrome hızlı fakat çok fazla bellek harcıyor 500 MB belleğin 360 MB'tını falan yiyor. Opera ise Chrome'a nazaran daha az bellek tüketiyor, üstelik Chrome ile hemen hemen aynı hızda. Üstelik ''Turbo Mod'' ile internet bağlantısı düşük olduğu zamanlarda bile hızlı bir şekilde sayfayı açabilir. Bu yüzden Opera tercihimdir. (Fakat Chrome kullanıyorum.) :D :D :D

Microsoft Edge, en az RAM harcayan tarayıcılardan bir tanesidir. Midori adlı tarayıcının da az sistem kaynağı kullandığını duymuştum. Ama hiç kullanmadım.
Bence RAM yeterliyse RAM'i fazla sıkıntı etmeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı