Chrome vs Opera

En iyisi Brave ve Edge. Vivaldi'nin tasarımı eski geliyor bana. Opera da spyware zaten. Google Chrome RAM manyağı.

Pardon hocam bilmiyordum Chrome olarak gözüktüğünü.

Yok, zaten Chrome kullanıyorum şu an.

1618232464082.png

Benim tercihim Opera GX.

En çok işime yarayan özelliği yeni gelen "Bağlam 1/2/3.." şeklinde giden odacıklar ve benim gibi
aynı anda 3 işte çalışıp onlarca pencereyi yöneten biri için hayat kurtarıyor.

WP, İnsta, Twitter, Discord kısayolları ile (benim kullandıklarım) tek alandan erişim de oldukça rahat geliyor çoğu kullanıcı kullanmasa da.

Ayrıca Twitch'de kim yayında bunu görmek de oldukça pratik.

VPN durumu var şart mı değil 40 yılda bir işin düşünce uğraşmıyorsun ama VPN bulmak için.

GX Control kısmı var çoğu kullanıcı överken bu kısmını övüyor ama şahsen hiç kullanmıyorum ve kullanınca girdiğimiz değerlere uyduğunu da hissetmiyorum.

GX Cleaner'da aynı şekilde işini yapıyor yine ama şart değil bilinçli bir kullanıcıya.

Crypto Wallet diye bir özelliği var kullanmaya çalıştım ama berbat.
Siz bu özelliğe hiç bulaşmayın derim.

MY Flow özelliğine gelirsek benim için nimet ister not defteri yap ister görsel aktarımı için kullan.

Uzantı mevzusunda çoğu Chrome eklentisini kurmanıza yarayan bir opera uzantısı var onu kurup uzantı sıkıntısı çekmezsiniz.

Tasarıma gelirsek güzel yazı yazarken verdiği klavye sesi de hoşuma gitmiyor değil.

-

Özetle;
Kullanışlı buluyorum benim gibi olanlar için nimet niteliğinde özellikleri var.

"Ferrari gibi Firefox, Bugatti gibi Edge yerine LED modifiyeli Şahin (Opera cieks) kullananlar var." -İnsanimsi m Friedman

Opera diye önerdiğiniz tarayıcı verilerinizi toplar ve satar. Arcibi tarayıcınızı bırakıp gizli ve güvenli bir tarayıcı kullanın. Chrome bile indiririm ama Opera indirmem.
Çöp olan bi VPN. Onun yerine ProtonVPN öneriyorum.

Firefox = Ferrari
Bugatti = Edge
Brave = Lamborghini
Vivaldi = McLaren
Opera = Led Modifiyesiz Şahin
Opera Cieks = Led Modifiyeli Şahin.

Bu tarayıcılardan başka tarayıcı önermiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı