Opera VS. Microsoft Edge

@Daryl1dx Chrome ve Edge, her zaman Opera tarayıcılarına göre daha düşük bellek tüketiyorlar. Opera GX oyun haberleri, Twitch ve CPU, Bellek sınırlama ayarları yüzünden yüksek kaynak tüketiyordu. Ayrıca animasyonlar ve sesler yüzünden, tarayıcı akıcılığında sorun var. Opera kullanacaksanız, normal versiyonu çok daha iyi diyebilirim. Akıcılık sorunu yok ve GX göre daha hızlı güncelleme alıyor.

Hedefleri daha fazla kullanıcı olduğundan, daha sade olan Chrome ve Edge öneririm. Neredeyse birbirlerine yakın kaynak tüketiyorlar. Ayrıca 3. bağlantıdaki uzantıları öneririm.
Teşekkürler zaten operanın stable versiyonunu kullanıyordum. Edge’de sanırım chrome gibi sekmeler açıkken tarayıcıyı kapatıp tekrar açınca sekmeler gelmiyor tam bilmiyorum gelmiyorsa öyle bir ayar var mıdır?

@Abrams Bahsettiğiniz şey ''Kaldığım yerden devam et'' ayarı. Evet, Edge tarayıcısı da destekliyor. Ayrıca çoğu Chromium tarayıcısında bu ayar bulunuyor.
edge://settings/onStartup

Screenshot_1.png

Bir süredir Opera kullanıyorum ve memnunum, sadece VPN'i çok yavaş. Az önce bilgisayar Microsoft Edge için bir güncelleme yaptı ve aklıma takıldı. Microsoft'un çoğu platformunu, uygulamasını, sistemini seviyorum; beğeniyorum. Diyorum ki neden Microsoft'un kendi tarayıcısı varken başka bir tarayıcı kullanayım? Opera'dan daha mı iyidir? Daha mı kullanışlıdır? RAM kullanım oranı nasıldır?
Benim işletim sistemim Windows 10 Pro ve RAM'im de 1.87-2 GB arası bugün Chrome açılmadı muhtemelen sıkıntı var bilgisayarda ben de Microsoft Edge'ye bir bakayım dedim baktım çok hızlı örneğin ben Chrome'da 6 sekmeyi açınca donmaya başlıyor fakat şu an 7-8 sekme var Edge'de çok hızlı bir şekilde çalışıyor tavsiye ederim.

Ben Opera kullanıyorum yeni özelliğinden dolayı yeni özelliği ise şu arka planda müzik çalabiliyor ve diyelim ki müzik dinlerken bir video açtınız müzik otomatik olarak kendini durduruyor video bitince devam ediyor ben beğeniyorum ayrıca VPN de olduğu için bazı sitelere girebiliyorum. (hemen fesat olmayın o sitelerden değil) :)

Benim işletim sistemim Windows 10 Pro ve RAM'im de 1.87-2 GB arası bugün Chrome açılmadı muhtemelen sıkıntı var bilgisayarda ben de Microsoft Edge'ye bir bakayım dedim baktım çok hızlı örneğin ben Chrome'da 6 sekmeyi açınca donmaya başlıyor fakat şu an 7-8 sekme var Edge'de çok hızlı bir şekilde çalışıyor tavsiye ederim.
Konuyu 4 ay sonra hortlattığınız için teşekkürler D: Bu konuyu açtığım günden beri Edge kullanıyorum ve memnunum, teşekkürler tekrardan.

Ya aslında Opera'da çok fazla özellik var fakat biraz büyük bir tarayıcı Opera,
Eğer Opera kullanıcaksanız Opera GX'i deneyin derim :).
Ben Opera kullanıyorum yeni özelliğinden dolayı yeni özelliği ise şu arka planda müzik çalabiliyor ve diyelim ki müzik dinlerken bir video açtınız müzik otomatik olarak kendini durduruyor video bitince devam ediyor ben beğeniyorum ayrıca VPN de olduğu için bazı sitelere girebiliyorum. (hemen fesat olmayın o sitelerden değil)
Opera'nın VPN i aslında proxy fakat evet açılmayan sitelere girilebiliyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı