Opera vs Opera GX

Opera GX içerisindeki beğendiğiniz kaynak kullanımını kısıtlama özelliği, bazı sitelerde çökmelere veya anormal davranışlara yol açabiliyor.
Diğer hiçbir özelliği de adam akıllı çalışmıyor ki?
VPN'i aşırı yavaş, gizlilik konusunda şüpheli ve sürekli DNS hatası verdiriyor.

RAM, CPU ve network limitleri hem zaten hantal olan tarayıcıyı daha da hantal yapıyor, hem limitleri aşıyorlar zaten.

Reklam engelleyicisi zaten çalışmıyor. YouTube'da bolca beyaz reklamlar görüyorsunuz.

Gizlilik konusunda aşırı şüpheli bir firma. Hatta ben artık spyware bile diyorum, ciddi bir seviyeye geldi artık.

RGB falan istiyorsanız Vivaldi'de Razer Chroma Sync var zaten, sırf RGB var diye çöp spyware'ler kullanmayın.

Hangisi daha iyidir? CPU ve RAM kullunamı olarak. Open GX tasarımı çok iyi. Ve özellikle RAM tüketme gibi konulara kısıtlama yapabilmek çok hoşuma gitti. Fakat bazı arkadaşlar sanki ara sıra, iconlara tıkladıklarında kasmalar yaşadığını söylediler. Discord'un olması da çok isabet olmuş. Acaba Discord'u bu şekilde klasik Opera'da kullana biliyor muyuz? Klasik Opera'da bellek ve işlemci kullanımına kısıtlama getirebiliyor muyuz?

Opera ve Opera GX kullanmayın. Yan çubuğa sahip ve Opera'nın eski ceosunun yaptığı Vivaldi öneririm. Çok kalitelidir ve yan çubuk bulunuyor.

Firefox neden çöp?
Sadece öğrenmek için sordum yanlış anlamayın.

Firefox Windows üzerinde kötü çalışıyor. Linux üzerinde çok performanslı bence.

Klasik Opera'da Twitch yok, Gx'te var sadece ama Gx'te de reklam engelleyici ve VPN çalışmıyor. Bende Opera daha iyi idi tercih sizin.
Not: Ben yine de GX kullanıyorum.

Şu an kullanıyorum reklam engelleyici çalışıyor VPN ise zaten klassik Opera'da çalışmıyordu bende.
Her kesin kötülemesindeki sebebi anlayamadım bende yağ gibi akıyor şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı