Opera GX vs Opera

polat2141

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben oyun oynarken genelde Opera'yı açık tutuyorum. Laptopum iyi işletim sistemi olmasına rağmen bazı yerlerde takılmalar olabiliyor. Opera GX geçsem bir fark olur mu yoksa aynı şey mi?

Ben de opera GX kullanıyorum ve ram ile işlemci kısıtlaması getirebiliyorsun. Gereksiz eklentilere falan da ihtiyacın yok. Kendi reklam engelleyicisi gayet güzel çalışıyor.

Arkadaşlar ben oyun oynarken genelde Opera'yı açık tutuyorum. Laptopum iyi işletim sistemi olmasına rağmen bazı yerlerde takılmalar olabiliyor. Opera GX geçsem bir fark olur mu yoksa aynı şey mi?

2 tarayıcıyı da kullandım tema farkı var. Ama Ikisi'de bana güvenilir ve hızlı gelmedi.

Performanslı tarayıcı arıyorsanız Edge öneriyorum.

Opera kullanacaksanız en istikrarlı çalışan Opera. Opera'nın GX, Kritop vb. ayrı sürümleri genellikle ana tarayıcı kadar istikrarlı çalışmıyorlar. O yüzden varsayılan Opera'dan devam edin. Önerdiğim ayarlara da göz atmanızı öneririm.

Opera GX içerisinde barındırdığı görsel öğeler ve bunları kapalı tutsanız bile arka planda işlemini çalıştırdığından Opera'nın en çok kaynak tüketen tarayıcısı. Sistem kaynaklarını sınırlama ayarının da bir işe yaramadığını söyleyebilirim. Chromium ile gelen sekmeleri uykuya al ayarı da geldiğinden artık bu ayarın bir anlamı da kalmadı. Uykuya alan ayar sekmelerin kaynaklarını azaltıyor. Ama bu sekmelere geri döndüğünüzde sayfayı yenilemeniz gerekebilir.

Net Opera, gx eski bir arama motoruna zorla ışık eklenip boş görsel efektler bilgisayarınızın kaynağını sömürür. RAM limiti de hiçbir halta yaramıyor hatta daha fazla RAM yiyor. Varsayılan Opera çok daha iyi ben de kullanıyorum arada bir. Gx önermiyor hele performans veya sistem kaynağını sömürüp oyunlarda takılmalar istemiyorsanız hiç önermiyorum. Varsayılan Opera çok daha iyi. Benim tavsiyem Edge ve Chrome'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı