Opera yanıt vermemeye başladı

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar 3-4 yıldır aynı tarayıcıyı kullanıyorum ve çok alıştım. Opera white dünden beri gezinirken yanıt vermiyor bir anda. Kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Sebep ne olabilir?

Opera White yazınca aklıma geliştirici sürümü geldi. Tarayıcı sürümünüz de 96 gözüküyor. İstikrarlı tarayıcı en son 95. sürüm güncellemesini almış. Yani geliştirici tarayıcısında sorun yaşamanız gayet normal. Beta, Developer sürümleri size kusursuz bir deneyim sunmazlar. Garip sorunlar çıkabilir ve bu tarayıcılar, yeni gelen özellikleri test etmek ya da geliştiriciler tarafından kullanılır. Yani istikrarlı sürüm gibi tüm sorunların hata düzeltmesini bu tarayıcılarda yayınlamazlar.

2023-02-02_17-30.png

Kullandığınız uzantılar bu sorunlara sebep olabilir. Bazı uzantılar güncelleme almadığından sorunlara yol açıyor olabilir. Uzun süre güncelleme almayan uzantıları mümkün oldukça kullanmamakta fayda var. Ya da alternatiflerini bulabilirsiniz.

Uzun süre ön bellek ve çerezleri temizleyenmeyen tarayıcılar da bir zamandan sonra takılmaya, sitelerde görsel sorunlara yol açabiliyor. Çerez temizliği esnasında kesinlikle oturumların gideceğinin bilincinde olun. Tarayıcıya kayıtlı parolaları saklayabilirsiniz.

Hocam dediklerinizi anladım. Geliştirici olayından dolayı düzelmeyeceğini ve bu yüzden de GX'e geçeyim dedim. Her şeyi feda ettim. Yavaş yavaş toparlamaya başladım ancak şu olayı görünce öh geldi. Bu ne rezilliktir böyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Opera GX, Crypto gibi ek tarayıcılar, beta ve geliştirici sürümlerinden de kötü bir geliştirme süreci görüyorlar. Güncellemeleri daha geç geliyor. Opera zaten piyasadaki az kullanıcı sayısı ve kalitesiz geri bildirim sistemi ile kullanıcıların isteklerini anlama konusunda da sıkıntılı.

Varsayılan Opera kullanın.

Geri
Yukarı