Opera'da Resimlerin Yüklenmeme Sorunu

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Arkadaşlar merhaba. Şuan Opera GX kullanıyorum. Fakat şöyle bir problemim var. Hem Opera kullanırken hem de Opera GX kullanırken bazı sitelerde resimlerin tam yüklenmemesi ve yarıda kalması aşırı sinir bozuyor. Sayfayı yenilemek veya resmi yeni sekmede açmak bir işe yaramıyor. Bu sinir bozucu durumu nasıl düzeltebilirim? Ya da Opera kullanıpta bu sorunu yaşayan var mı?

Opera Anlık Görüntü_2019-06-15_220817_www.epicgames.com.png

Opera GX beta bir tarayıcı bazı sorunları olabilir.
Ayrıca kullandığın bir uzantı sayfanın yüklenmesini geciktirebilir.
Tavsiyem uzantıları tek tek devre dışı bırakıp deneyin. Olmazsa ilk olarak tüm geçmişi temizleyin. Yine bir çözüm sağlamazsa tarayıcıyı sıfırlamayı ya da Geek uninstaller ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Buna ek olarak harici bir uygulama indirirken tarayıcı kendine yeterli indirme hızını sağlayamazsa bu tarz geç yüklenme ya da yüklenmeme sorunları yaşanabilir.
İnternet kullanan harici uygulama, görevler ve hizmetleri azaltın.
Modemi yeniden başlatarak modemden kaynaklı yazılımsal sorunları çözün.
Ya da en son çare olarak İnternet ayarlarını sıfırlayın.

Vpn aktifken bu sorunu yaşıyorsanız devre dışı bırakıp tekrar deneyin. Belki VPN'den kaynaklıdır.
VPN kullanmıyorum dedim ama :D.

Opera GX beta bir tarayıcı bazı sorunları olabilir.
Ayrıca kullandığın bir uzantı sayfanın yüklenmesini geciktirebilir.
Tavsiyem uzantıları tek tek devre dışı bırakıp deneyin. Olmazsa ilk olarak tüm geçmişi temizleyin. Yine bir çözüm sağlamazsa tarayıcıyı sıfırlamayı ya da Geek uninstaller ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Buna ek olarak harici bir uygulama indirirken tarayıcı kendine yeterli indirme hızını sağlayamazsa bu tarz geç yüklenme ya da yüklenmeme sorunları yaşanabilir.
İnternet kullanan harici uygulama, görevler ve hizmetleri azaltın.
Modemi yeniden başlatarak modemden kaynaklı yazılımsal sorunları çözün.
Ya da en son çare olarak İnternet ayarlarını sıfırlayın.

Opera GX'in beta sürecinde olduğunun farkında olarak kullanmaya başladım. Bazı hataları var tabii ki. Fakat resim yüklenmeme sorununu Opera ile de yaşadığımı belirtmeliyim. Sık sık CCleaner ile temizleme yaparım. Bence sorun tarayıcıdan kaynaklı değil, tarayıcı kaynaklı yaşadığım tek sıkıntı Youtube'da yavaş çalışması. İnternet gücümü Opera'da Youtube sitesinde iyi kullanırken aynısı Opera GX için geçerli değil.

İnternetimin hızı ile alakalı bir sıkıntı yaşamıyorum. LoL gibi oyunda 30 FPS, Avrupa sunucusuna bağlı oyunlarda Ortalama 60-70 Fps alıyorum. Ağımda kimse indirme yapmadığı sürece de Paket gecikmesi yaşamıyorum. Acaba DNS kaynaklı bir problem olabilir mi? IP'mi sabitleyip Türk Telekom DNS'sini değiştirmek çözüm olabilir mi?
Edit: Mesela Epic Gamas Store'da bazılarının resmi yüklenmemiş, bazılarının PNG'leri yüklenmemiş, bazılarının ise çözünürlüğü yüklenmemiş ve bulanık.

Opera Anlık Görüntü_2019-06-15_223316_www.epicgames.com.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı