Opera'dan Microsoft Edge'e şifre aktarma

Tahaboi

Centipat
Daha fazla  
Benim aktif olarak şu an kullandığım tarayıcı Opera GX. Fakat güvenlik probleminin olduğunu duydum. O yüzden Microsoft Edge tarayıcısına geçmek istiyorum. Önceki kayıtlı şifrelerimi nasıl aktarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Edge'e Chrome'da yer alan bilgileri taşımak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

• Öncelikle Chrome tarayıcısını kapatınız ve Edge tarayıcısını acınız
• Tarayıcı ekranının sağ tarafında (…) tıklayınız buradan Ayarlar kısmına geliniz
• Yer işareti içeri Aktar'a basınız ve burada Chrome'i işaretleyiniz ve içeri aktarınız.

Microsoft sitesinde böyle diyor.

Bunu Chrome'dan Edge için diyor.

• Opera'da şifreler bölümünde 3 noktaya basıp "Dışa Aktar" yapın.
  • Sonra Chrome kurun, arama çubuğuna chrome://flags/#PasswordImport yazın. Seçili ayarı aktif hale getirin.
  • Chrome'da parolalar bölümüne gidin ve Opera'dan dışa aktardığınız dosyayı Chrome'da içe aktarın.
  • Ardından Edge Chromium'u açın, ayarlara gidin, "Tarayıcı verilerini içe aktar." seçeneğine gidip tüm verilerinizi Chrome'dan içeri aktarın.

İşlemler bittikten ve verilerinizi içe aktardıktan sonra Chrome'u kaldırabilirsiniz.
Yer imlerini HTML olarak kaydettiği için Chrome'a gerek yok, içe aktarma bölümünde HTML içe aktarma seçeneğiyle direkt aktarım yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı