Çözüldü "Operating System." hatası

• Konuyu başlatan Blax4
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 564
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blax4

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar evden çıkarken bilgisayarı fişten cektim ve 2 saat sonra eve gelip açtığımda bu hatayı veriyordu. Ne yapabilirim?
MSI ZH77A-G41 anakart.
"An operating System wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating System." hatası

Çözüm
SSD'nin arizali olma ihtimali de bulunuyor elbette. Ayrica sürekli bilgisayari fisten cekiyorsaniz BIOS pilini degistirmenizde fayda var.

@Yener K.

Sizin de fikrinizi almak isterim.
BIOS'a erisiminiz var mi? Eger birden fazla HDD/SSD takiliysa Boot siralamasini gözden gecirin. Isletim sistemi kurulu olan diski en üste alip kaydettikten sonra tekrar deneyin. Fisten cektikten sonra bu durum meydana geldiyse BIOS pilini ayriyeten gözden gecirmenizde fayda var. Degistirmeniz gerekebilir.

BIOS'a erisiminiz var mi? Eger birden fazla HDD/SSD takiliysa boot siralamasini gözden gecirin. Isletim sistemi kurulu olan diski en üste alip kaydettikten sonra tekrar deneyin. Fisten cektikten sonra bu durum meydana geldiyse BIOS pilini ayrıyeten gözden gecirmenizde fayda var. Degistirmeniz gerekebilir.

Kasayı açıp baktım ama BIOS pilini göremedim BIOS'a erişimim var hem HDD hem SSD var.

BIOS'a erisiminiz varsa Boot siralamasinda isletim sistemi kurulu olan disk en üstte olsun. Eger BIOS pili bitikse fisi cektikten sonra BIOS ayarlari sifirlanip degismis olabilir.

BIOS pilini göremedim

ZH77A-G41.png

Geri
Yukarı