Operatör önerisi

Bu arada çekim kalitesi derken uydurmuyorum. Speedtest raporlarına göre;
1-Turkcell
2-Türk telekom
3-Vodafone

Bu durumda fiyatları göz önünde bulundurursak TT en mantıklısı gibi.

Bu arada çekim kalitesi derken uydurmuyorum. Speedtest raporlarına göre;
1-Turkcell
2-Türk Telekom.
3-Vodafone

Bu durumda fiyatları göz önünde bulundurursak TT en mantıklısı gibi.

Sanırım bahsettiğiniz rapor "speeds in turkey". Bu raporda belirtilen çekim kalitesi değil indirme hızı.

Hocam kendi deneyimlerim üzerinden gidiyorum.

1-) Turkcell;
Fiyat olarak tuzlu ama genel olarak bölge fark etmeden güzel çekim oranı sağlıyor.

2-) Vodafone;
Fiyat olarak ucuz, Köy bölgesinde daha uzun vakitler geçiriyor iseniz tercihiniz bu olabilir. Şehir içinde güzel hızlar yakalayamazsınız.

3-) TurkTelekom;
Fiyat olarak ucuz, Şehir içi bölgede daha çok vakit geçiriyorsanız (il olmak zorunda değil, ilçelerde bu kavrama dahil.) tercihiniz bu olmalı. Köy bölgelerinde internet kullanmak size çok zorluk yaşatır. Arama konusunda sorun olmaz.

Çekim gücü olarak bakarsak Vodafone öneririm. Çekim gücü kötü denmiş ama ilden ile değişiyor çoğunlukla

Hocam kendi deneyimlerim üzerinden gidiyorum.

1-) Turkcell;
Fiyat olarak tuzlu ama genel olarak bölge fark etmeden güzel çekim oranı sağlıyor.

2-) Vodafone;
Fiyat olarak ucuz, Köy bölgesinde daha uzun vakitler geçiriyor iseniz tercihiniz bu olabilir. Şehir içinde güzel hızlar yakalayamazsınız.

3-) TurkTelekom;
Fiyat olarak ucuz, Şehir içi bölgede daha çok vakit geçiriyorsanız (il olmak zorunda değil, ilçelerde bu kavrama dahil.) tercihiniz bu olmalı. Köy bölgelerinde internet kullanmak size çok zorluk yaşatır. Arama konusunda sorun olmaz.
Aslında baz istasyonları evimizin hemen üstünde😀 Hangisi olursa olsun çeker.Vodafone dediğiniz gibi köylerde de çekiyorsa Vodafone iyi o zaman.

Aslında baz istasyonları evimizin hemen üstünde😀 Hangisi olursa olsun çeker.Vodafone dediğiniz gibi köylerde de çekiyorsa Vodafone iyi o zaman.
Hocam şans işi o tamamen. Şehirde bile çekmiyorken köyde çekmesini beklemek mantıklı değil. Kırsal bölge performansının iyi olmadığına bizzat tanık oldum. Kesinlikle Vodafone dışında bir operatör bakın. Çünkü köye gidiyorsanız kumar oynamış olursunuz. Hiç çekmeyebilir.

Vodafone'un şehirde yetersiz kalma sebebi baz istasyonlarına yüklenen yoğunluk. Kalabalık kısımlarda ihtiyaçları karşılamaya yetersiz kalıyor. Şehirde TT kırsalda Vodafone derim.

BİMCELL kullanan arkadaşlarım var, çoğu pek memnun değil. Bence sen Vodafone tercih et, paketleri ucuzdu hatırladığım kadarıyla.

Vodafone'e kazık fiyatlar ile kazık tarifelere geçiriyor. 8 GB internet 1850 dakika konuşma 250 SMS'e 90 TL ödüyorum. Tahaütüm bitsin TT'ye geçeceğim.

Geri
Yukarı