Custom ROM Oppo A54 4/128 CPH2239 nasıl ROM atılır?

egemenow

Picopat
Makaleler
1
İyi Sosyaller, telefon patates oldu, kasmalar ve donmalardan dolayı çok rahatsız oluyorum. Birkaç gün önce yeni telefon için konu açıp S21FE'ye karar vermiştim ancak o iş olmadı belirli sebepler nedeniyle, ben de mevcut telefonu hayata bir şekilde döndürmek istiyorum ancak bilgim sıfır. Bilen ve yardımcı olabilecek birileri varsa çok iyi olur gerçekten. Android 11, ColorOS V11.1 sürümlerini kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam geliştirici seçeneklerini açıp animasyonları devre dışı bırakın, kullanmadığınız uygulamaları silin veya devre dışı bırakın. Kesinlikle işe yarıyor.
İlk dediğinizi yaptım şimdi de uygulamaları sileceğim. Umuyorum ki 1-2 sene daha götürür. Bundan sonra da ucuz mal almam.

İyi Sosyaller, telefon patates oldu, kasmalar ve donmalardan dolayı çok rahatsız oluyorum. Birkaç gün önce yeni telefon için konu açıp S21FE'ye karar vermiştim ancak o iş olmadı belirli sebepler nedeniyle, ben de mevcut telefonu hayata bir şekilde döndürmek istiyorum ancak bilgim sıfır. Bilen ve yardımcı olabilecek birileri varsa çok iyi olur gerçekten. Android 11, ColorOS V11.1 sürümlerini kullanıyorum.
Ayarlar>Yazılım Güncelleme kısmından sürüm numaranıza bakar mısınız? Eski cihazım ve bu cihaz belli koşulları sağladıktan sonra ROM atılabiliyor.

Hocam dediğim gibi o telefon ölü, bir şey beklemeyin. Satıp J7 almanız bile sizin için daha iyi olur. En azından ROM atıp android 12 falan kurabilirsiniz.
Satsam 2k bile zor verirler kasada, çerçevelerde ve ekranda hasar var, üstüne ekleyecek param yok maalesef şu an. Ama yine de satıp alınabilecek en azından 2 sene idare edecek ucuz telefon öneriniz varsa yazabilirsiniz.

kasada, çerçevelerde ve ekranda hasar var
Çerçevelerde ezikler var, kasada 4 tane ufak çatlak var, kamera camında çatlak var ancak lenslerin etrafından dolandığı için hiç bir etkisi yok, ekranda da ahize tarafında çizikler var (sağ olsun kardeşim zımparalar gibi mermere sürtmüştü.)

Satsam 2k bile zor verirler kasada, çerçevelerde ve ekranda hasar var, üstüne ekleyecek param yok maalesef şu an. Ama yine de satıp alınabilecek en azından 2 sene idare edecek ucuz telefon öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Çerçevelerde ezikler var, kasada 4 tane ufak çatlak var, kamera camında çatlak var ancak lenslerin etrafından dolandığı için hiç bir etkisi yok, ekranda da ahize tarafında çizikler var (sağ olsun kardeşim zımparalar gibi mermere sürtmüştü.)
Kasadaki çatlakların sebebi de cüzdanım yırtıldığı için bazı kartları telefonun arkasına koymuştum, bağcık bağlarken esneyip dört köşeyi de çatlatmış.

Geri
Yukarı