Oppo A74 ile Huawei Mate 20 Lite takas edilir mi?

isikeren06

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba, halihazırda 1.5 yıldır Oppo A74 kullanmaktayım fakat cihazımdan açıkçası çok memnun değilim. İşlemcisi Android 13'e göre çok düşük kaldığı için (SD662) yaşadığım yavaşlıklardan şikayetçiyim. Cihaz aslında belki daha hızlı olabilir ama gerçekten sebepsizce yavaş. 2 kere servise verdim zaten yazılım atıp pil yenileyip verdiler. Bugün bir takas teklifi geldi Huawei Mate 20 Lite benim cihazım da kutu fatura aparatlar her şey tam kozmetik 10/10 çizik yok, diğer cihaz da aynı şekilde 10/10 kozmetik, kutu fatura her şey tam eğer takas edersek benim cihazımı alıp Mate 20 Lite'ı verip üstüne de 1000TL verebileceğini söyledi sizce kabul etmeli miyim? 4 yıl Huawei kullandım, hiçbir problem yaşamadım hızdan yana. Çok memnundum fakat en son bozuldu bu Oppo yıl aldım, 1.5 yılda bıktım. Elle tutulur özelliği, güncel olması bir de bataryası çok iyi 33W şarj var. Diğer arkadaş da onu istiyor zaten aslında. Mate 20 Lite'ı alıp bir AOSP ROM çakıp tertemiz aka aka kullansam diyorum? Bu Oppo da Bootloader açılmıyor, Huawei'de DC unlocker ile açabiliyoruz ve bayağı da ROM bulunuyor zaten ben de Android telefonlar ile uğraşmayı seviyorum. 2. cihazım J7 Prime kernelle ROM'la benim cihazımdan daha akıcı yaptım 😀. Sizce teklifi kabul edeyim mi? Amacım sadece günlük kullanım başka bir beklentim yok. Bir de kamerayı çok sık kullanıyorum A74 30FPS çekiyor, Mate 20 Lite 1080p 60 FPS'e kadar video çekiyor. Bu benim çok işime gelir.

Sizin için pek mantıklı olacağını düşünmüyorum, bence durumunuz el veriyorsa mevcut cihazınızı satıp üstüne bir şeyler ekleyip daha yeni bir cihaz alabilirsiniz.
Fiyatını piyasa fiyatının altına koymama rağmen günlerdir satılmıyor. Anca takas teklifi geliyor saçma cihazlarla çoğunlukla. Yüksek ihtimalle elimde patladı gibi duruyor da bakalım. Malum en son olan oppo olaylarından dolayı insanlar yaklaşmıyor.

Mate 20 Lite bende de var ve tavsiye ederim açıkçası. 4 senedir kullanıyorum pek bir sıkıntısı yok. Hatta çok sağlam bir cihaz. Kaç kere ekran üstü yere düşürdüm kim bilir. 2-3 çizik var onlar da görünmüyor bile.

Yazılım olarak EMUI 12 aldı en son, 13 alıp almayacağı belirsiz.

Oppo'yu bilmiyorum fakat Mate 20 Lite günlük kullanımda yeterli olur. Batarya güç tasarrufu modunda iyi kötü kurtarır. 🥹

Hocam elimde Mate 20 Lite var, batarya performansı kötü. Şuanda kullanmıyorum, gün gelir de kulalnırsam ilk işim bataryayı Deji Max ile değiştirmek, bir sonraki işim ise kırık ekranı değiştirtmek olacaktır. Kameraya değinirsek; birazcık beyaz çekiyor, ama çok net çekiyor. Mesela bizim köyün cevizi meşhurdur. Ben bembeyaz bir cevizin fotoğrafını çektim, o kadar güzel çekti ki, bırakın Samsung Galaxy A30'u, Xiaomi Poco X3 Pro'dan daha güzel çekti.

Kirin SoC'lara ROM mu çıkıyormuş, Huawei'lerin Bootloader'i mi açılıyormuş?

Bunları ilk defa sizden duyuyorum.
Huawei p9 lite 2017 min bootloaderini 2018 de açıp, hala da romdan Roma atlayan ben buna güldüm 😀 isterseniz magisk 26.1 kurulu aktif kullandığım şekilde fotoğrafını atayım 😀.

Kirin 659'dan sonrasında yoktu diye biliyorum ben de. 🤔
Mevzu şu, 2019 da Huawei resmi olarak bootloader kodu dağıtmayı durdurdu bu da tam Huawei nın kirin 659, kirin 710 kullandığı döneme denk geliyordu insanlarda bu işlemciden sonra açılmaz algısı oluştu, hayır arkadaşlar bootloader kilidi açılıyorcihazların hepsinin halen bootloader açılabilme fonksiyonu mevcut. Açtığınızda yine keyfinize göre takılabilirsiniz. Fakat bootloader kodunu 3. parti uygulamalara para ödeyerek almalısınız DC unlocker 5 Euro ya bu hizmeti sunuyor mesela.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı