OPPO RENO 2Z İncelemesi

16.01.2020 Tarihin'den beri kullanıyorum size deneyimlerimi elimden geldiğince aktaracağım.
1 - Kamera
Telefonun hem gece hem gündüz performansları gayet yerinde sensör olarak klasik sony imx586 kullanıyor eis ile 1080p 60 fps video çekerken, eis olmadan maksimum 4k 60 fps video çekme imkanı sunuyor kullanıcıya. Orijinal Al bokeh video ve fotoğrafları gerçekten başarılı örnekleri aşağıya bırakacağım.

IMG20211115125555.jpg
IMG20211115125559.jpg
IMG20201010182631.jpg

2 - Batarya
Bataryaya gelirsek neredeyse 2 yılı doldurmasına az kaldı buna rağmen hala çok başarılı, çok yoğun olarak instagram bilumum sosyal medya ile haşır neşir biriyim
bugün (16.11.2021) dahi 1 günü çok rahat çıkarmama olanak sağlıyor.Oyun konusuna gelirsek Clash of Clansta ortalama 20-25 dakika geçiriyorum %3-5 arası şarj harcıyor. Şarj konusunda vooc charge 3.0 teknolojisi sayesinde 30 dakikada %50-55 dolduruyor.

3 - Donanım (Oyun) Performansı
İşlemci olarak Mediatek Helio P90 Kullanıyor telefonu alırken bu işlemci beni çok teredüttde bırakmıştı ama beni şaşırttı performansı gayet yerinde aldığım günden beri problem yaşatmadı özellikle ısınma konusunda hiç problem yaşatmadı. Oyuna gelirsek world of tanks oyununu çok oynayan birisiyim yüksek ayarlarda 60 fps sabit bir şekilde oynatıyor pubg mobile'de rahat bir biçimde oynatıyor.

4 - Ekran
6.5 inç 400 PPI AMOLED bir ekrana sahip. Bu telefonu ön plana çıkaran en büyük bileşen kesinlikle ekranı çentiksiz tasarımı canlı renkleri ve Corning gorilla glass 5 korumasıyla gayet başarılı herşey buraya kadar güzel gelebilir ama bu ekranın çok büyük bir eksisi mevcut Amoled yanığı bu cihazlarda çok yaygın benimde başıma geldi servise yollayacağım fakat zaman bulamıyorum.

5 - Güncellik
Telefon Android 11.1 güncellemesini aldı telefon aşırı stabil ve düzgün çalışıyor 09.11.2021 tarihi ile güvenlik yaması'da aldı.

6 - Yorumum
Cihaz her yönüyle sizi tatmin edecek düzeyde özellikle kamera ve ekranı muazzam kasası metal arka kağak komple cam ve kamera çıkıntısı yok satın alacaklar gönül rahatlığıyla alabilir iyi forumlar Technopatlar :).

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı