OptiFine ve Forge aynı anda kullanılamıyor

İşletim sistemi
Windows 11

CyHan_Atalay

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16GB (modelin ismini tam bilmiyorum) 2113 mhz (stok ayarlarda çalışıyor. Normalde 3200 mhz gibi yüksek değerler normal çalışma hızı aslında.
Ekran kartı
Nvidia RTX 2060 (düz versiyon [super, ti deği])
Anakart
PRIME H610M-K D4
İşlemci
İntel İ5 12400F
OptiFine ve daha sonrasında Forge kurdum. İkisini ayrı ayrı başlattığımda sorunsuz çalışıyor. Fakat OptiFine ile Forge aynı anda kullanabilmek için pek çok insanın yaptığını yani OptiFine'ın kurulu olduğu yerden alıp mods klasörüne taşıdım. Bunu yaptıktan sonra da Forge sürümü üzerinden oyunu başlatmayı denedim.

Forge'nin yükleme ekranı geldi biraz bekletti sonra ise hata verdi. Hatanın SS'ini aşağı kısma koyuyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Nasıl ikisini birlikte çalıştırabilirim? Java var ve son sürüm bu arada haberiniz olsun.

Dosya Ekleri

• Base Profile Screenshot 2024.05.24 - 23.20.09.65.png
    Base Profile Screenshot 2024.05.24 - 23.20.09.65.png
    350,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Optifine sürümüyle forge sürümünün tıpatıp uyuştuğundan emin misiniz? Birisi 1.20 iken diğeri 1.20.4 ise uyumsuzluk olabilir.

Optifine'ın sorunsuz kurulması için öncelikle o sürümü boş bir şekilde(vanilla) çalıştırmanız lazım bunu yaptınız değil mi?

Optifine'ın sorunsuz kurulması için öncelikle o sürümü boş bir şekilde(vanilla) çalıştırmanız lazım bunu yaptınız değil mi?
Forge kurmasını bilmiyordum ilk başta o yüzden optifine'ı oyunun en sade hali ile deneyebildim. Bu sabah yine uğraştım oldu. Bu safer optifine'i indirdikten hemen sonra minecraft'ta otomatik kurmak yerine gidip direkt mods klasörüne attım. Ama yine de ilgin için teşekkür ederim. Umarım başka sorun olmaz :D Birde Minecraft'ı yeni sürümler de mi oynamak daha mantıklı yoksa eski sürümler de mi? Çünkü bazı kurmak istediğim modlar eski sürümlerde de şuan da kurduğum modlar hem yeni sürümler için hem eski sürümler için de var. Eski sürümü kurmayı düşünmedim değil açıkçası...

Forge kurmasını bilmiyordum ilk başta o yüzden optifine'ı oyunun en sade hali ile deneyebildim. Bu sabah yine uğraştım oldu. Bu safer optifine'i indirdikten hemen sonra minecraft'ta otomatik kurmak yerine gidip direkt mods klasörüne attım. Ama yine de ilgin için teşekkür ederim. Umarım başka sorun olmaz :D Birde Minecraft'ı yeni sürümler de mi oynamak daha mantıklı yoksa eski sürümler de mi? Çünkü bazı kurmak istediğim modlar eski sürümlerde de şuan da kurduğum modlar hem yeni sürümler için hem eski sürümler için de var. Eski sürümü kurmayı düşünmedim değil açıkçası...
Zevk meselesi hocam hangisinden hoşlanıyorsanız onu oynayın. Yeni nesil modlar daha çok ilginizi çekiyorsa son sürümlerde oynayın. Hem popüler eski modların da yeni sürümlere uygun hale getirilmiş versiyonları mevcut. Nostalji seviyorsanız 1.8 öncesi sürümlerde oynanan mod paketlerini yükleyebilirsiniz. Hexxit mesela.

Zevk meselesi hocam hangisinden hoşlanıyorsanız onu oynayın. Yeni nesil modlar daha çok ilginizi çekiyorsa son sürümlerde oynayın. Hem popüler eski modların da yeni sürümlere uygun hale getirilmiş versiyonları mevcut. Nostalji seviyorsanız 1.8 öncesi sürümlerde oynanan mod paketlerini yükleyebilirsiniz. Hexxit mesela.
Optifine ve Forge'yi eski sürümler için yeniden kurayım ben olmadı :D Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı