Optik gözlük ve güneş gözlüğü bir arada kullanılır mı?

MattJohn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iyi sosyaller.

Gözlük çerçevemi uzun süredir kullanıyorum, bu yüzden artık değiştirmek istiyorum. Aynı zamanda güneş gözlüğüm olmadığı için onu da almak istiyorum. Biraz araştırma yapınca iki işi de yapabilen gözlük çeşitlerini gördüm. Sizce bunları almak mantıklı mı? Mantıklı ise aşağıya yazdığım üç seçenekten hangisi daha mantıklı olur? Gözlük kullananların bu konuda fikrini merak ediyorum. Gözünüzde canlanması için birkaç fotoğraf da ekledim.

1. Optik ve güneş gözlüğü olmak üzere iki farklı gözlük.
2. Optik gözlük üzerine takıp çıkarabildiğin klipsli güneş gözlüğü.
3. Normal optik gözlük çerçevesi ama camı güneşte kararan cinsten.

Teşekkürler.

Güncel

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.jpg
    2.jpg
    15,2 KB · Görüntüleme: 73
  • 3.jpg
    3.jpg
    10,9 KB · Görüntüleme: 83
  • 4.jpg
    4.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Hocam aslında 1. seçenekte bahsettiğim olay o, hem optik gözlüğüm olacak hem de numaralı güneş gözlüğü
Güneş gözlüğünü numaralı olarak yapıyorlardı galiba ama kullanımı sınırlı.

Görseldeki gibi bir şeyin üretildiğini zannetmiyorum yoksa kapış kapış giderdi.

Görseldeki şey var. Ama lanse edildiği gibi kapkaranlık olmuyor, olmuyordur. Çok odaklı cam gibi leş, para tuzağı bir şeydir.

Ben sadece araç kullanırken gerektiğinde takıyorum. Onu da var olan gözlüğümü üzerine geçirerek kullanıyorum.

Direkt sadece kara olan numaralı camlar olması lazım. Normal güneş gözlüğüne göre pahalıdır ama kararıp açılana göre daha ucuzdur. Günlük hayatta da kullanilacaksa ondan alırdım. Araç kullanma gibi nispeten nadir durumlarda olacaksa bence üstüne takmak gayet is yapıyor.

Klipsli olanı anlamadım. Menteşeli bazı kaynak gözlükleri gibiyse olabilir ama tercih etmezdim. Estetik duracagindan da şüpheliyim.

Güneş gözlüğünü numaralı olarak yapıyorlardı galiba ama kullanımı sınırlı.

Görseldeki gibi bir şeyin üretildiğini zannetmiyorum yoksa kapış kapış giderdi.
Hocam hangi seçenekten bahsediyorsunuz?

Görseldeki şey var. Ama lanse edildiği gibi kapkaranlık olmuyor, olmuyordur. Çok odaklı cam gibi leş, para tuzağı bir şeydir.

Ben sadece araç kullanırken gerektiğinde takıyorum. Onu da var olan gözlüğümü üzerine geçirerek kullanıyorum.

Direkt sadece kara olan numaralı camlar olması lazım. Normal güneş gözlüğüne göre pahalıdır ama kararıp açılana göre daha ucuzdur. Günlük hayatta da kullanilacaksa ondan alırdım. Araç kullanma gibi nispeten nadir durumlarda olacaksa bence üstüne takmak gayet is yapıyor.

Klipsli olanı anlamadım. Menteşeli bazı kaynak gözlükleri gibiyse olabilir ama tercih etmezdim. Estetik duracagindan da şüpheliyim.
Hocam görselini attığım model değil de ona benzer bir gözlüğü optikte görmüştüm, mıktanıslı yani üstüne koyuyorsun oturuyor. Klipsli olay bu yani.

Kararıp açılan da hem optik hem güneş gözlüğü görevi gördüğü için totalde daha ucuza gelebilir ama nasıl performans verir ondan emin değilim işte.

Küçük bir örnek vermem gerekirse:

1000 TL çerçeve + 1000 TL cam = 2000 TL numaralı normal gözlük

2000 TL + 1500 TL numaralı güneş gözlüğü = 3500 TL (1. seçenek)

1500 TL çerçeve + 1000 TL cam = 2500 TL klipsli optik gözlük (2. seçenek)

1000 TL çerçeve + 1500 TL cam = 2500 TL güneşte kararan gözlük (3. seçenek)

Son düzenleme:
Hocam hangi seçenekten bahsediyorsunuz?

Hocam görselini attığım model değil de ona benzer bir gözlüğü optikte görmüştüm, mıktanıslı yani üstüne koyuyorsun oturuyor. Klipsli olay bu yani.

Kararıp açılan da hem optik hem güneş gözlüğü görevi gördüğü için totalde daha ucuza gelebilir ama nasıl performans verir ondan emin değilim işte.

Küçük bir örnek vermem gerekirse:

1000 TL çerçeve + 1000 TL cam = 2000 TL numaralı normal gözlük

2000 TL + 1500 TL numaralı güneş gözlüğü = 3500 TL (1. seçenek)

1500 TL çerçeve + 1000 TL cam = 2500 TL klipsli optik gözlük (2. seçenek)

1000 TL çerçeve + 1500 TL cam = 2500 TL güneşte kararan gözlük (3. seçenek)
Hangi gözlüğü tercih ettiniz bende arada kaldım da.

Geri
Yukarı