Optik Switch vs Cherry MX Red

• Oy verenlerin toplamı
    26

Badgai

Kilopat
Yer
İzmir
Başlıkta belirttiğim iki Switch arasında hangisini neden tercih etmeliyim? Mekanik klavye araştırmaya başladığım süre zarfında, Cherry MX Red Switch'lerin kötü olduğunu söyleyene rastlamadım fakat Optik Switchler hakkında da hiçbir fikrim yok diyebilirim. Bu iki Switch arasında kalmamı sağlayan iki klavye ise, Corsair K68 RGB ve ASUS TUF K7 modelleridir. Klavyelerin ortak özelliği su geçirmez olmaları ve bilek desteğidir. Aralarında switch haricinde büyük bir fark var mı bilmiyorum ama, ASUS K7 modelindeki bilek desteği yumuşak yapıda olduğu için çok daha rahat gibi görünüyor. Eğer optik Switch'ler, Cherry MX Red Switch'leri kadar iyi veya daha iyiyse ASUS TUF K7 almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim iki Switch arasında hangisini neden tercih etmeliyim? Mekanik klavye araştırmaya başladığım süre zarfında, Cherry MX Red Switch'lerin kötü olduğunu söyleyene rastlamadım fakat optik Switchler hakkında da hiçbir fikrim yok diyebilirim. Bu iki Switch arasında kalmamı sağlayan iki klavye ise, Corsair K68 RGB ve ASUS TUF K7 modelleridir. Klavyelerin ortak özelliği su geçirmez olmaları ve bilek desteğidir. Aralarında Switch haricinde büyük bir fark var mı bilmiyorum ama, ASUS K7 modelindeki bilek desteği yumuşak yapıda olduğu için çok daha rahat gibi görünüyor. Eğer optik Switch'ler, Cherry MX Red Switch'leri kadar iyi veya daha iyiyse ASUS TUF K7 almak istiyorum.

Optik Switch daha hızlı normalden.

Geri
Yukarı