Optıma-4070TISUper sistem alınır mı?

Inarso

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

2K çözürlükte ileriye dönük oyun için bir sistem almak istiyorum.

OPTIMA-4070TISUPER, linkteki bilgisayari anakarti ASUS Prime B760M-K 8000MHz (OC) DDR5 soket 1700 M.2 HDMI mATX anakart ile güncelleyip, mevcut olan RAM'i 2x16 ya yükseltirsem 55.433 TL'ye geliyor.

Bu sistem yukarıdaki değişikliklerle alınır mı?

Daha iyi bir sistem öneriniz var mı?
Ekran kartı NVIDIA tercih etmek istiyorum. Fakat işlemcide AMD tercih etsem daha mı mantıklı olur?
AMD alternatiflerinde R5 7500F kullanılıyor. 4070 Ti super de darboğaz yapar mı?

Teşekkürler.

Merhaba,

OPTIMA-4070TISUPER, linkteki bilgisayari anakarti ASUS Prime B760M-K 8000MHz (OC) DDR5 soket 1700 M.2 HDMI mATX anakart ile güncelleyip, mevcut olan RAM'i 2x16 ya yükseltirsem 55.433 TL'ye geliyor.

Ekran kartı NVIDIA tercih etmek istiyorum. Fakat işlemcide AMD tercih etsem daha mı mantıklı olur?
AMD alternatiflerinde R5 7500F kullanılıyor. 4070 Ti super de darboğaz yapar mı?

Teşekkürler.
Gelecege donuk diyorsanız AM5 alın. Bence en düşük 7600x almalısınız önerim 7700 olur. Anakartı da orta seviye birsey alin giris seviyesi almayin.

Merhaba,

Teşekkürler.

Bence AMD işlemci alman daha iyi olur 7500F ile 14400F arasında çok az fark var ayrıca AM5 platformunun işlemci desteği çok daha uzun.

Merhaba, bütçem 55k, değecek bir güncelleme olursa +5k daha ekleyebilirim.

Sisteme 32 GB RAM ve işlemci soğutusu ekledim ve tam bütçene denk geliyor ürünü sepete eklediğinde yapılan değişiklikleri görebilirsin.

Sisteme 32 GB RAM ve işlemci soğutusu ekledim ve tam bütçene denk geliyor ürünü sepete eklediğinde yapılan değişiklikleri görebilirsin.
Merhaba, ekran kartında MSI ventus yerine aşağıdaki Galax lı ekran kartı seçmek daha mantıklı olmaz mı?

Hazır sistem şart mı?
Merhaba, kendim toplamakla uğraşmamak ve birazda ucuza gelir düşüncesiyle hazır sistem tercih ettim.
Ama yukarıdaki parçalardan bariz daha kaliteli aynı ya da benzer fiyatlara toplanabiliyorsa kararım değişebilir.

59.000 lira ürünlerde indirim kovalarsan biraz daha düşer. Ti super yerine Ti seçtim çünkü oyun performansları hemen hemen yakın ve açıkçası Ti super render işinde bir tık fark yaratıyor.

Merhaba, kendim toplamakla uğraşmamak ve biraz da ucuza gelir düşüncesiyle hazır sistem tercih ettim.
Ama yukarıdaki parçalardan bariz daha kaliteli aynı ya da benzer fiyatlara toplanabiliyorsa kararım değişebilir.

Evet attıklarım daha kaliteli. PSU daha ucuza başka model ve SSD 500 GB düşüp diğer ürünlerin indirimini kovalayıp alıp istersen Ti superde alabilirsin. Ya da direk Tİ super indirimi kovalayabilirsin.

Son düzenleme:
Merhaba, ekran kartında MSI Ventus yerine aşağıdaki Galax'lı ekran kartı seçmek daha mantıklı olmaz mı?

Merhaba, kendim toplamakla uğraşmamak ve biraz da ucuza gelir düşüncesiyle hazır sistem tercih ettim.

Bu kasada Gold sertifikalı PSU var ayrıca RTX 4070 Ti super ısı anlamında çok ısınan bir kart değil o yüzden 2 fanı olması Galax modelinden daha kötü olduğu anlamına gelmez.

Geri
Yukarı