Optimizasyon Sorunlu Oyunlar

AC Origins. Hatta AC son oyunları. RDR2 bitirdim ben bu sistemde. Origins'de düşükte oyun oynanmıyor. Oynansa bile öyle bir grafik sistemi var ki, düşüğe alınca kaplamalar yok oluyor resmen.
Bu oyunun optimizasyona çok iyiydi. 1,5 sene öncesine kadar. Oyuna güncellemeler gele gele bozuldu. İlk bitirdiğimde 100 FPS alıyordum. Son bitirdiğimde 40 alıyordum.

Daha çok Konsolcu ama PC sahibi de olarak ben de tam tersinden bahsedeyim Fallout New Vegas. PS 3 te acayip rezaletti oyun, oynanmiyordu hatta bir yerde devamlı oyun çökuyordu. Bilgisayarda gayet iyi bir sorun yaşamadım. Bu oyun haricinde başka konsolda bu kadar sorunlu oyun var mı bilmiyorum

Cyberprank 1077 listenin başını oynar. Hele o ilk çıktığı gün. Felaketti abi ya. PC'de kurtarıyordu bir şekilde ama konsollarda inanılmaz rezil çalışıyordu. Şimdi nasıl durumu bilmiyorum fakat AC Unity'e çok ayıp oldu bence :D

Güncel olarak hiçbir sorunu yok. İlk çıktığında da oynadım nedense en ufak bir hata ile karşılaşmadım. Şanslı kullanıcılardanım sanırım. En sevdiğim AC oyunları arasındadır ayrıca.

Listeye bir de Ryse:Son of Rome ekleyelim. CryEngine'in farklı bir amaçla kullanılması sonucu, GPU'yu bir türlü maksimum performansında kullanamayan fakat yapımından neredeyse 10 sene geçmesine rağmen günümüzde bile taş gibi grafikleri/görselleri olan oyundur kendisi.

Güncel olarak hiçbir sorunu yok. İlk çıktığında da oynadım nedense en ufak bir hata ile karşılaşmadım. Şanslı kullanıcılardanım sanırım. En sevdiğim AC oyunları arasındadır ayrıca.

Listeye bir de Ryse:Son of Rome ekleyelim. CryEngine'in farklı bir amaçla kullanılması sonucu, GPU'yu bir türlü maksimum performansında kullanamayan fakat yapımından neredeyse 10 sene geçmesine rağmen günümüzde bile taş gibi grafikleri/görselleri olan oyundur kendisi.
Oyun bencede süper ama 720p'de bile kasıyordu bende :D

Oyun bencede süper ama 720p'de bile kasıyordu bende :D
Donanım sömüren oyunlardı ikisi de. Optimizasyon olayları zaten kötüydü, kaldı ki AC Unity'de Paris'i o kadar kalabalık yapmak CPU'ya nasıl bir yük bindiriyordu yani CPU dile gelecekti neredeyse.

Geri
Yukarı