Origin Dönemi Kapanıyor: EA App Beta’dan Çıktı

Origin yüzünden FIFA 14 oynayamıyordum. Çok kötüydü. Yalnız bu dönemi diyorum bu dönem denedim FIFA 14. o zamanın Origin'ini bilmiyorum.

Herhangi bir değişiklik yok. Yine aynı alt yapı, sadece uygulama dikdörtgen ve koyu mod şeklinde sunuyorlar. Bir de Epic'den Trello yol haritasına özenmişler. Ana oyun mağazası olmak istemeyen başlatıcıların, olabildiğince minimal olması gerektiğini düşünüyorum. Oyun indir, dosya doğrula, oyun içi tarayıcı göster ötesine gitmemesi yeterli bence. Arayüz falan umurumda değil. Zaten Steam dışında arayüzünü gösterişli yapanlar, akıcı da çalışmıyor.

İnatla garip şeylerin üstüne bir şeyler inşa etme peşindeler. Benzer hatalar ve hatta bazı yerlerde daha çok Origin'den sorunlu. Hatta niye beta'dan çıktı onu bile anlamadım. Bazı sorunları düzeltmedikleri gibi, beta başından beri büyük bir gelişme de göstermedi.

Şu an Steam ve Ubisoft Connect dışındaki uygulamaların genelinde performans, arayüz sorunları ya da basitlikten uzaklık var. En kötüleri GoG'un uygulaması. Yeni uygulama eski uygulamadan da beter.

Ubisoft'un oyun sattıkları mağazası da çok kötü. Gerçi genel olarak internet siteleri, oyunlarının arayüzülerini sevmiyorum. Bolca efekt ekleyip, basitlikten kaçıyorlar. Şatafata değer verdiği kadar kullanım basitliğine önem verse, Ubisoft şu an Epic yerine Steam'a alternatif olabilirdi.

Oyun sorunları dışında Gamepass ile bağlantı kısmında da çok kanser.

Son düzenleme:
Çok sıkıntılıydı Origin bir sorunu çözüyorsun başka sorun çıkıyor ya 2022'deyiz Steam'a vermek varken oyunu illa kendi uygulamalarından oynatıyorlar. İnsanı oyundan soğutuyorlar BF serisi Steam'a geldi sonunda.

EA Desktop ile FIFA 21 yüklemeye çalşıyordum geçen sene Game Pass ile ama yüklenmiyordu. Origin daha sorunsuz. Ama EA App tasarımı daha iyi.

Hatta sorunun linki:

Geri
Yukarı