Çözüldü Origin Hesabının Çalınması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tolunay D.

Hectopat
Yer
Uzunköprü, Edirne
Daha fazla  
Origin hesabıma giremiyorum! Geçen gün origin hesabıma her zaman ki gibi girecektim ancak şifre yanlış dedi. Ben de şifremi sıfırladım ve tekrar girmeyi denedim. Girdim ama hesabımın ismi ''TolunayDereli'' olması gerekirken, ismin ''TolunayDerelid'' yazıyordu. En kötüsü de oyunlarımın hiçbiri yoktu. Sonra önüme FIFA 17 etkinleştirme menüsü geldi, bende oyun CD'mi aldım ve CD Key'i yazdım. Ama tahmin edin ki bu Key başkası tarafından kullanılıyor dedi. Birde şimdi ben Web üzerinden EA hesabıma girdim bakın ne oldu. Hesabımı yaklaşık 1,5 yıldır kullanmama rağmen, hesabımın 30 Ocakta açıldığı yazıyordu. Hesabımda sadece FIFA 16 ve FIFA 17 vardı. FIFA 16'yı ''Hepsiburada.com'' aldım. FIFA 17'yi ise ''Aral Game'' aldım. Lütfen yardım edin! Ben sırf korsan almadım yapımcıya destek vermek için, lütfen :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı problem 1 ay önce başımdan geçti. Ama ben hesabımı satmaya çalışırken oldu. İçinde BF serisi falan vardı hesabın işte satıyordum Facebook'taki gruplarda. Birisi ben alabilirim dedi. Tamam işte bununla konuştuk anlaştık. İşte verdim hesabı buna (bana ininal kartıma havale yaptığını söyledi ama sadece kart numarasını istedi ben burada biraz şüphelendim). 1 gün geçti para hala ulaşmadı. Buna WhtasApp'dan, Facebook Messenger'den, mesajlar atmaya başladım niye para gelmedi diye. İşte akşama gelir biraz bekle falan dedi. Bekledim ama hala elmedi para. Sonra WhatsApp'a gireyim dedim. Engellemiş sonra Facebook'tan da baktım buradan da engellemiş. Durmadım hemen EA Support'a mesaj attım.
  • İlk birkaç mesajda bir robotla konuşuyorsunuz. İşte orada ayrıntıları verdim. Hesabı buldular.
  • Sonra canlı biriyle görüşmeye başladım. İşte buna makbuzu falan gönderdim. E-postaya kod falan gönderdi.
  • Hesabı bu şekilde geri aldım.
  • Hesabı aldıktan sonra durmadan Authenticator ekledim hesaba. Şu anda da hesap hala elimde.
Bir problem olursa bana söyleyin ben bir şekilde yardım ederim.
Bariz bir şekilde yanlış hesaba giriyorsun. Origin'de böyle bir hata olmaz. Hesabını unutmuşsun...

Bildiğim tüm bilgileri girdim. G-Mail hesabımı falan aynı. Bunun unutmak ile alakası yok. Her gün FIFA 17 açtığımda direkt oyun çıkıyordu karşıma, geçen gün açtım giriş yap menüsü geldi karşıma. Belki bir sorun vardır dedim ama normal bir şekilde giriş yaptım ancak şifreniz yanlış dedi. Sonra Origin'den yeni şifre istedim ve onu yazdım. Hesabıma giriş yaptım ancak hesap benim değildi. Hesap ismim bile değişmiş. Sonrada oyunları satın alın diyorsunuz, eh aldım. 450 TL oyun vardı hesapta, noldu şimdi?

İşte resimlerden bakın.

Neden yardım etmiyorsunuz?

1.png
2.png
3.png

Bildiğim tüm bilgileri girdim. G-Mail hesabımı falan aynı. Bunun unutmak ile alakası yok. Her gün FIFA 17 açtığımda direkt oyun çıkıyordu karşıma, geçen gün açtım giriş yap menüsü geldi karşıma. Belki bir sorun vardır dedim ama normal bir şekilde giriş yaptım ancak şifreniz yanlış dedi. Sonra Origin'den yeni şifre istedim ve onu yazdım. Hesabıma giriş yaptım ancak hesap benim değildi. Hesap ismim bile değişmiş. Sonrada oyunları satın alın diyorsunuz, eh aldım. 450 tl oyun vardı hesapta, noldu şimdi?

İşte resimlerden bakın.

Neden yardım etmiyorsunuz?

Daha önce hesap açmışsın birden fazla hesabın var ve yanlış hesaba girip duruyorsun. Bu kadar basit bir sorun için neden yardım etmiyorsun diye serzenişte bulunma.

Daha önce hesap açmışsın birden fazla hesabın var ve yanlış hesaba girip duruyorsun. Bu kadar basit bir sorun için neden yardım etmiyorsun diye serzenişte bulunma.

Bak sinirlenmeye başladım.:mad: Her gün direkt FIFA 17 açılıyordu diyorum. Neden şimdi hesap menüsü geldi karşıma. Ben her gün girdiğim E-Mail bilmeyecek kadar aptal değilim merak etme. Yardım etmezsen etme. Ben sakin bir şekilde sizlere durumu anlattım ancak siz hep aynı şeyi yaptığınız.:mad:

EA destek ile konuşursan emin ol buradan daha çok yardım ederler.

Merhabalar, öncelikle söyleyeceğim şey çözüm değil bir öneri. Bu konuda EA yetkilileri dışında yardım edebileceğimizi düşünmüyorum. Yetkiliye mesaj attığınızda email bilgilerinizi verdiğinizde yardım edecektir, sizde email dahil olmak üzere bütün şifrelerinizi değiştirin. Lisanslı bir antivirüs programıyla taratın öncelikle ya da bilgisayarınıza temiz kurulum yapın, bunun dışında ne dersek boş, hesabı göremiyoruz ne kadar etkinsiniz bilmiyoruz ne başına gelmiş bilemiyoruz. Çalınmış da olabilir, başka bir sorun da olabilir. Buna buradan bizim yorum yapmamız çok sağlıklı değil. Size önerim de şu, herhangi bir platforma,siteye üyelik aldığınızda o üyelikte kullandığınız email ile şifreyi bir not defterine kaydetmeniz yönünde. O not defterine her unuttuğunuzda bakın hatırlarsınız.

EA ile iletişime geçip durumu anlatın. Eğer derdinizi anlatmada sorun yaşarsanız tercüme konusunda yardımcı oluruz.
EA ile iletişime geçtim ve bana şöyle bir mail attılar.

Thank you for contacting Electronic Arts Privacy Policy Administration.

Unfortunately, emails regarding billing, account, technical, in-game, or Terms of Service violations or inquiries are not supported from this email address.

1. Please visit http://help.ea.com/ to view our knowledge base of frequently asked questions. If you are not able to find your answer there, you may contact the appropriate department by following the steps below:
2. Log into http://help.ea.com/contact-us using your Origin/EA email or Pogo screen-name and your Password.
3. Before entering a Product for “Step 1: What type of issue are you having?” click on the “Do You Have an Existing Case?” link on the right.
4. In the “Select a Case” drop down, select your case number and issue from the available options.
Under “Step 2: Choose a Contact Method”, select Live Chat.

Thank you for contacting the privacy email administration.

Arkadaşlar bildiğim tüm e-postaları denedim. Kesinlikle yanlış yazmıyorum. Zaten denediğim mail adreslerinin şifrelerini sıfırlamayı denedim ama hiç bir mail gelmedi, demek ki o mail adresleri ile hiç kayıt olmamışım. Şifrem biraz zayıftı o yüzden olabilir mi? Ayrıca hesabıma giremediğim esnada EA bana birkaç mail yolladı.

Hi Kosomk20,

On January 30, 2017 7:52:38 PM GMT 00:00, the primary email address linked with your EA Account was changed to:

[email protected]

If you never made this change, please change your email address back and change your password. If you need additional assistance, please contact EA Help.

Happy gaming,
The EA Team

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı