Çözüldü Origin ''MSVCP140.dll ve VCRUNTIME140.dll bulunamadı'' Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

momouye05

Kilopat
Daha fazla  
Apex Legends oyununun yüklenmeme sorununu gidermek için Microsoft Visual 2017 programını silip 2015 versiyonunu yükledikten sonra bu sorun ortaya çıkmaya ve Origin açılmamaya başladı. Visual 2015 ve 2013 sürümlerini onarmayı denedim, Visual 2015 sürümünü kaldırıp Technopat dll Arşivi bölümünden 2015 versiyonunu tekrar indirip kurmayı denedim, internetten dll dosyalarını bulmayı da denedim ancak benim sürümümle uyumlu olmadıklarından yine aynı hatayı aldım. Yapabileceğim başka şeyler var mıdır?

Çözüm
Önce C:/Windows/System32 ve C:/Windows/SysWOW64 altından MSVCP140.dll ve VCRUNTIME140.dll dosyalarını silmeniz gerek. Sonra yükleyin:

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
  • Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.

İki klasöre de baktım ancak iki klasörde de bu dosyalar zaten bulunmuyor hatta emin olmak için visual 2015 versiyonunu silip yüklemeden önce de bakmıştım, yükledikten sonra da bu dosyalar hala gözükmüyor. Microsoft forumunda önerilen sfc/scannow komutunu da denedim ancak herhangi bir sıkıntılı dosya bulunmadı.
Küçük bir düzenleme: Az önce her iki klasör dedim ama tekrar baktığımda system32 içerisinde bu dosyalar mevcuttu, onları ve Visual 2015 programını silip tekrar yükledim ama sorun hala devam ediyor.

Rapor paylaşın:

Bu arada sorunu çözmeyi başardım. Benimle aynı sorunu yaşayanlar varsa onlar için de yazmış olayım. İnternetteki dll dosyaları ile uyum sağlamadığından çalışmıyordu ancak arkadaşımın vc sürümleri de benimle aynı olduğu için ondan dosyaları aldığımda sorun çözüldü.

Önce C:/Windows/System32 ve C:/Windows/SysWOW64 altından MSVCP140.dll ve VCRUNTIME140.dll dosyalarını silmeniz gerek. Sonra yükleyin:

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
  • Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (X86) hem de 64 Bit (X64) sürümü kurmalısınız.

Visual'i nasıl kuracağız yani direkt indirip üstüne mi basicaz herhangi bir yere aktarmamız falan lazım mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı