Origin nedir?

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
Ben bir çekilişte arkadaş tarafından orijinal BF3 ve NFS Hot Pursuit kazandım. Şimdi bunu Origin'den oynayınca ne oluyor? Fazla sistem mi istemiyor? Orijinal DVD halinde almanın farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. seçenekte belirttiğim "digital distribution software" senin demek istediğin Origin. Origin, Steam gibi bir oyun platformudur. Steam destekli oyunları nasıl başka bir platformda veya direkt olarak indirip oynayamıyorsan, Origin içinde aynı şey geçerlidir.

Ben bir çekilişte arkadaş tarafından orijinal BF3 ve NFS Hot Pursuit kazandım. Şimdi bunu Origin'den oynayınca ne oluyor? Fazla sistem mi istemiyor? Orijinal DVD halinde almanın farkı nedir?

Orijinal DVD'li BF3 aldınız diyelim. Kutunun içinden key çıkacak. Bunu Origin hesabınızdan etkinleştirmeniz gerekli. Yoksa oynayamazsınız. Etkinleştirdikten sonra ister download edersiniz ister DVD'den kurarsınız. Ama DVD'den kurarsanız, kurduktan sonra Origin üzerinden oyunu güncelleştirmeniz gerekli.

Direk Origin üzerinden de satın alabilirsiniz. Bu durumda tek yapmanız gereken şey download etmek. Playstore gibi servislerden de oyunu satın alıp Origin ya da Steam üzerinden etkinleştirme yapıp oynayabilirsiniz.

@Silinen üye'a ek olarak DVD ile kurduğunda eksik dosyaları tespit edip gerekli güncellemeleri uyguluyor.

EA Games'in bir servisi.
Tıpkı uPlay gibi, Ubisoft'un servisi.

Steam ile bir tutma bunları.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı