Orijinal Termal Macun Önerisi

Reggae Shark 35

Hectopat
Hepsiburada'dan Arctic MX-4 aldım resimde ki gibi, termal macunu kitabına göre uyguladım ama sıcaklıklarımda hiçbir fark göremedim bu yüzden macunu iade ettim.

arctic-mx-4-20g-20g-termal-macun__1220856211080196.jpg

Jelatini yoktu, büyük ihtimalle içine Çin Mali macun doldurdular diye düşünüyorum (ürünün puanı ve yorumları iyi diye almıştım).
Yakın zamanda termal macun almış ve etkisini görmüş biri nereden temin ettiğini, hangi marka ve sıcaklık değerleri nasıl değiştiğine dair detaylı bilgi verebilir mi?
Sorunum termal macunda değilse neden kaynaklanıyor olabilir?
Sistem boşta iken CPU ve GPU 55 derece, video izlerken CPU: 75 derece ve oyun oynarken GPU: 90 CPU: 93-95 dereceyi görüyor. (İzmir'de oturuyorum)
Not: Laptop 6 yıllık ilk kez termali değiştirdim, fan ve heatsink temiz, fanı yakın zamanda değiştirmiştim sorunsuz çalışıyor, yeni format attım ve ıvır zıvır 3. parti yazılım yüklemekten kaçınırım.

Bütçe belirt. Belirtmemişsin benim önerim bunun üzerine;
Bütçe en fazla 70-80 TL ve bizzat aldığınız ve memnun kaldığınız linkleri istiyorum. Bu arada vatan, media markt gibi yerlerden alsam geri iade edebilir miyim ?
Eski macunları temizledi iz mi?
Tabiki ve en çok zamanımı yiyen şey oldu. Fakat işlemcinin pinlerinde taşmış macunları temizleyemedim. O pinlerin üstünde, heatsinki çıkardığımda siyah bant vardı onda değişiklik yapmadım.
Bu arada arkadaşlar termal macunu kullandığınızda, gördüğünüz sıcaklık değişimleri de yazar mısınız ?

Geri
Yukarı