Orjinal ve Sahte Windows farkları nelerdir?

Windows 10 Home Satın Al - Microsoft Store tr-TR 1.299,00 TL fiyata satın alınca kendilerine ulaşıyor, burada sorun yok.

Hometech Alfa 110A Intel Atom Z3735F 2GB 32GB eMMC Windows Fiyatı 727,99 TL fiyata içerisinde Windows 10 Home ile gelen bir bilgisayar alınca, Windows 10'a ne kadar ödemiş oluyorum?
Ödediğim para Microsoft'a ulaşıyor mu?
727,99 TL fiyatına aldığın bilgisayar için sen değil, o işletim sistemini oraya yükleyen ödüyor. Senin gibi 1 tane key de almıyor. Microsoft'la aralarındaki anlaşmayı bilemem ama yasal bir şekilde koyuyorlar onu oraya.

Sahte Windows'un daha kararsız olduğu söyleniyor. Zaten program indirip de aktive edilen versiyonlar pek güvenilir değil. Bazıları konsoldan yapıyor o da ne kadar güvenilir tartışılır. 1200 küsür lira bir OS'ye hele ki ülkemiz şartlarında vermek pek akıl karı değil. O yüzden en güvenilir yol 10 20 liraya satılan keyler gibi görünüyor. Onlar da ileride geçersiz sayılırsa yapacak bir şey yok.

727,99 TL fiyatına aldığın bilgisayar için sen değil, o işletim sistemini oraya yükleyen ödüyor. Senin gibi 1 tane key de almıyor. Microsoft'la aralarındaki anlaşmayı bilemem ama yasal bir şekilde koyuyorlar onu oraya.
10 TL'ye satılan keylerin de parası ödeniyor ya zaten.
Microsoft'un ürünü olan Windows 10'un bizzat kabul ettiği kodu kendileri üretmiş olamaz dimi?

10 TL'ye satılan keylerin de parası ödeniyor ya zaten.
Microsoft'un ürünü olan Windows 10'un bizzat kabul ettiği kodu kendileri üretmiş olamaz dimi?
Sıkıntı kimin ürettiği değil zaten, hangi amaçla dağıtıldığı. Forumda konular da var bununla ilgili. Dağıtım amaçları birçok kez yazıldı.

Sıkıntı kimin ürettiği değil zaten, hangi amaçla dağıtıldığı. Forumda konular da var bununla ilgili. Dağıtım amaçları birçok kez yazıldı.
Anladım, fakat ilk bahsettiğiniz "kendilerine ulaşmadığını bildiriyor" yanlış oldu bence, çünkü keylerin parası ödeniyor.
Sizin Windows 10 Home aldığınızı düşünelim sonrasında kullanmadınız ve satmak istediniz sizden satın aldığım keyi kullandığım zaman o keyin parası Microsoft'a ulaşmamış mı oluyor?

Bazıları orjinal olmadığını iddia ediyor hatta :)

Anladım, fakat ilk bahsettiğiniz "kendilerine ulaşmadığını bildiriyor" yanlış oldu bence, çünkü keylerin parası ödeniyor.
Sizin Windows 10 Home aldığınızı düşünelim sonrasında kullanmadınız ve satmak istediniz sizden satın aldığım keyi kullandığım zaman o keyin parası Microsoft'a ulaşmamış mı oluyor?

Bazıları orjinal olmadığını iddia ediyor hatta :)
Benim bahsettiklerim o olaydan farklı ama. Keyler orijinal ama kişisel kullanım için değil normalde. Ben key alanlara bir şey demiyorum, o keyi alıp korsan kullananlara laf söyleyenlere diyorum. 10 TL zaten alın kullanın diyorlar ama 10 kuruş olsa bile alıp kullanmam ben. Şu an temiz kurulum yapmadan key almam. Temiz kurulum da düzen takıntısı olanlar için sıkıntı oluyor biraz. :D

Ben pc aldım windows 10 şekilde geldi.
Kapağın alt kısmında windows logosu var ve microsoft kendimi onaylıyor.
Ne fark var acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı