Windows 10 sürüm ve anahtar farkları nelerdir?

Excly

Picopat
Dostlar selam.

Ben bilgisayarıma format atmak için vermiştim, aldığımda OEM Key girmişler: Windows 10 Home Single Language OEM Key. Sorum şudur: acaba bu OEM Keylerin vs. farkı ne oluyor? Bir aydınlatırsanız. Ayrıca Home Single'ı ben Pro'ya yükseltmem için Pro Key girmem yeterli midir?

Benim bildiğim kadarıyla OEM Key'ler sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılabiliyor ve dijital oluyorlar fakat Microsoft'un sitesinden aldığın Key'ler birden çok bilgisayar üzerinde kullanılabiliyor ve sanırsam destek hizmeti var.
Çok önemli bir işiniz yoksa pro kurmanızı önermem gereksiz hizmetler boşa kaynak tüketir.

Artı -1 Eksi
Benim bildiğim kadarıyla OEM Key'ler sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılabiliyor ve dijital oluyorlar fakat Microsoft'un sitesinden aldığın Key'ler birden çok bilgisayar üzerinde kullanılabiliyor ve sanırsam destek hizmeti var.
Çok önemli bir işiniz yoksa pro kurmanızı önermem gereksiz hizmetler boşa kaynak tüketir.
Evet OEM keyler anakarta gömülür anakart değişirse aktifleştirme de gider. OEM keylerin destek hizmeti yoktur ama. Pro kulanılmasını direk önermem gereksiz hizmetler raminizi harcar. (Tabi Microsoft'un da dediği gibi küçük işletmelerde çalışmıyorsanız kullanmayın.)

Evet OEM Key'ler anakarta gömülür anakart değişirse aktifleştirme de gider. OEM Key'lerin destek hizmeti yoktur ama. Pro kulanılmasını direk önermem gereksiz hizmetler raminizi harcar. (Tabi Microsoft'un da dediği gibi küçük işletmelerde çalışmıyorsanız kullanmayın.)

Oyuncuyum genelde oyun oynarım yani çok bir işim yok öyle iş ile. Sanırım bu sürümü kullanmam daha iyi benim için.

Oyuncuyum genelde oyun oynarım yani çok bir işim yok öyle iş ile. Sanırım bu sürümü kullanmam daha iyi benim için.
Evet daha iyi. Hatta formatdan mıdır bilmem ama Pro'dan Home'a geçince Geometry Dash'da FPS artışı oldu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı