Orman Yangını

Nazım Paşa

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Paşa
Bildiğiniz üzere bugün üç orman yangını vardı. Ben Gümüldür'dekinin yanından geçtim. Turuncu bir dumanın içinden arabayla, ateş ile aramızda taş çatlasın 3 metre vardı ve o dehşeti gördüm. Devasa bir duman ve ateş. Bazı yerlerde ateş sönmüştü, yanmış ağaçlar ve yerde pus. Çok ürkütücü bir görüntüydü, irkildim.
Bu tür yangınlar sadece havalar çok sıcak olduğu için olmuyor. Asıl sebep bizim yere attıklarımız ve söndürmediğimiz şeyler. Bunun suçlusu da kurbanı da biziz. Bazı insanlar sırf arsa için orman yakıyorlar.
Dehşet verici. İnsanlık hakkında çok korkunç düşünceler beliriyor görenin kafasında.

Asıl sebep görgüsüzlerin yere attıkları ve söndürmediği şeyler. Bunun suçlusu görgüsüzler, kurbanı da biziz.
Böyle düzeltmek daha iyi. :) Tamamen duyarsızlık, bize oksijen veren, bizim yaşamamızı sağlayan canlıları öldürmek. Ama niye önemsesinler ki bu görgüsüzler?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı