Türkiye'deki orman yangınları

Bizzat tatile gittiğimde çok kalabalıktı, verilere göre son 10 yılın en kalabalık turizm sezonu yaşanıyormuş. Büyük ihtimal bölücü terör örgütü, ülkemiz para kazanmasın diye sabotaj yaptı. Bu kadar yerde aynı anda yanması tesadüf olamaz.

Tabii ki öyle hatta Ankara'da bir fetöcü tam yangın çıkaracakkrn yakalandı fetöye öyle sövmek istiyorum ama ban yememek için ağzımı zor tutuyorum.

Bir de Konya'da oluşan olaydan ötürü halkı galeyana getirmek isteyenler var. Fakat bilmiyorlar ki Türk&Kürt olarak bu topraklarda yüz yıllardır beraber yaşıyoruz. Bizler bir bütünüz aramızda 3-5 eşek var diye aramız bozulmaz. Şahsen Gaziantep'e gittim ve cidden rastgele bir eve gidip deseniz "biz buralara gezmeye geldik karnımız aç." diye harbi diyorum yemediğiniz yemek türü kalmaz.

Arkadaşlar genel olarak söylüyorum.
O uçakların teknofestteki kullanılma şekli ile asıl yangın anındaki kullanılma şekli farklı. Bu yüzden teknofestte gösterilen uçaklar kullanılamıyor nedeni de bunu uçurup kullanacak eğitime ve bilgiye sahip pilot yok elimizde. Bu sebeple yetkililerin "hurda" ve "çöp" tanımı maalesef tamamen doğru çünkü o uçakları kullanacak pilotumuz yok.
Bir de Konya'da oluşan olaydan ötürü halkı galeyana getirmek isteyenler var. Fakat bilmiyorlar ki türk&kürt olarak bu topraklarda yüz yıllardır beraber yaşıyoruz. Bizler bir bütünüz aramızda 3-5 eşek var diye aramız bozulmaz. Şahsen Gaziantep'e gittim ve cidden rastgele bir eve gidip deseniz "biz buralara gezmeye geldik karnımız aç." diye harbi diyorum yemediğiniz yemek türü kalmaz.

Hocam o katledilen aile ile katleden aile arasında yıllardır husumet varmış zaten, kan davası gibi bir şey yani.
Kısaca o olayın türklük kürtlük vb durumlarla uzaktan yakından alakası yok.

Onu uçuracak pilot var mı acaba? Neredeyse Tüm süper güçlerin kullandığı uçağa biz "çöp" diyoruz. Şimdi o uçaklara muhtacız ancak uçuramıyoruz. Trajikomik.
Süper güçlerin kullandığı dediğiniz uçağı millet almamak için kırk takla atıyor, siparişleri varsa çekiyorlar. Yüz yılın en büyük kazığıdır "o" uçak. Türkiye'ye verilmemesi bir niğmet.

Süper güçlerin kullandığı dediğiniz uçağı millet almamak için kırk takla atıyor, siparişleri varsa çekiyorlar. Yüz yılın en büyük kazığıdır "o" uçak. Türkiye'ye verilmemesi bir niğmet.
Hangisinden bahsediyorsunuz? Mi-8? CH-47? Ben Rusya'dan gelen uçakları söylüyorum. İşe yarıyor ve çoğu ülke kullanıyor. Modelin ismini hatırlamıyorum.

Hangisinden bahsediyorsunuz? Mi-8? CH-47? Ben Rusya'dan gelen uçakları söylüyorum. İşe yarıyor ve çoğu ülke kullanıyor. Modelin ismini hatırlamıyorum.
Ben F-35 sandım. Dalmışım, kusura bakmayın.

Onun dediği uçak bu:

1200px-F-35A_flight_cropped.jpg

Senin dediğin uçak muhtemelen bu:

MChS_Beriev_Be-200_waterbomber.jpg

Mi ve CH serileri helikopterdir. Profil fotosundaki uçak F-22.

Son düzenleme:
Antalya'da yaşıyorum.
Bir ara ben küçükken 3. katta oturuyorduk site 4. katlıydı ve sitenin ortasında bayrakları asmak için IP vardı.
Dağın bir yanında yangın çıkmıştı sonra sarı bir uçak sitemizin tam ortasından 4. kattan geçmişti.
Hayatta unutamayacağım anıydı küçük olduğum için direk odanın içine kaçmıştım ama ucundan görmüştüm benim için çok korkunçtu.

Yeni konular

Geri
Yukarı