Orta Mouse Tekerleği Hareket Edince Kasadan Ses Geliyor

Elandeer

Kilopat
İlginç bir problem ile karşı karşıyayım. Orta tekerleği hareket ettirdiğim zaman kasadan ses geliyor. Video çekmeyi denedim ancak ses çok az olduğu için belli olmuyor. Başka hiçbir sorunu yok. Sadece orta mouse tekerleği aşağı veya yukarı fark etmeksizin hareket ettirdiğimde bu ses geliyor. Var mıdır mantıklı bir açıklaması?

Sesi tarif edecek olursam coil whine sesi gibi biraz. Ama ekran kartı veya güç kaynağından mı geliyor bilemiyorum. Tam nereden geldiği de anlaşılmıyor.

QP bilişimden aldığım ürünü garantiye göndermiştim. Üründen uzun bir süre ses gelmeyince en son aradım. Telefonda "Abi senin kart ASUS muydu?" diye sordular. Hayır Gigabyte dedikten sonra işlemleriniz devam ediyor dediler. 3-4 gün sonrasında ekran kartı elime geçti. İşlem görmeyi bırakın gönderdiğim gibi geri gelmiş. Tozunu bile almamışlar kartın.

Ses internet sitelerinde gezince çıkıyor masaüstünde mouse tekerleğini çevirince ses yok aynı zamanda klavyeye dokununca da geliyor aynı ses, sorun internet sitelerinde gezince ortaya çıkıyor.

Ses internet sitelerinde gezince çıkıyo masaüstünde mouse tekerleğini çevirince ses yok aynı zamanda klavyeye dokununca da geliyo aynı ses, sorun internet sitelerinde gezince ortaya çıkıyo

Yani gerçekten çok ilginç, bilgisayarım olduğundan beri türlü türlü anlam veremediğim sorunlara bir yenisi daha eklendi. Aynı problemi yaşıyorum.
aynı sorun bendede var ne yazikki söyle bişey denedim önce güç seçeneklerinden yüksek performansa aldım sistemi sonra geri dengeliye çektim bir süre tam yok olmasada bayagı bir azaldı ama belli bir süre sonra tekrar geliyor.

Yani gerçekten çok ilginç, bilgisayarım olduğundan beri türlü türlü anlam veremediğim sorunlara bir yenisi daha eklendi. Aynı problemi yaşıyorum.
aynı sorun bendede var ne yazikki söyle bişey denedim önce güç seçeneklerinden yüksek performansa aldım sistemi sonra geri dengeliye çektim bir süre tam yok olmasada bayagı bir azaldı ama belli bir süre sonra tekrar geliyor.
Sorun hala devam ediyor mu? tarayıcıda gezerken sürekli oluyor kulaklık takmayınca adamı deli ediyor.

Sorun hala devam ediyor mu? Tarayıcıda gezerken sürekli oluyor kulaklık takmayınca adamı deli ediyor.

Evde degilim son bir haftadır ama evdeyken sadece ilk kasayı açtıgım zaman biraz yapıyordu , sonra kendi kendine kesiliyordu. Bu sorun birçok kişide var sonradan forumda gördüm tam çözümü ne tam bilmiyorum . Güç seçeneklerinden dengeliye çekmeyi deneyebilirsiniz bir de ekran kartı driverını güncellemeyi belki de tarayıcı kaynaklıdır.

Geri
Yukarı