Orta Segment Bilgisayar Toplama

mamiyk

Centipat
Arkadaşlar merhaba öncelikle iyisinizdir inşallah. Konuma geliyorum kendi emeklerim ile bilgisayar toplamak istiyorum orta segment bir oyuncu sistemi ama o kadar bilgisayar ile ilgili bilgi birikimim yok sizden ricam bana nasıl bir öneride bulunursunuz mesela hangi işlemci markasını tercih etmem gerekir fiyat performans açısından anakartı, işlemciyi, ekran kartımı neye göre tercih etmem gerekir bilgisayar toplarken hangi konuları göz önünde bulundurmam gerekir ve hangi bilgilere sahip olmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim iyi günler diliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçe söylerseniz iyi olur. Aquarius 5AN – Game Garaj bu sistemi öneririm.
İşlemci olarak Ryzen 5 1600.
Anakart: B450.
Ekran kartı: 1650S, RX 570, 1660S, RX 5500 XT gibi ekran kartları alabilirsin. Bu dediklerimin altına düşme sakın. Bir de attığım sistemde işlemciyi 1600 seçebilirsin.(Bütçe yetmezse)

İmzam kısmında ki bilgisayarımı öneririm. Yalnız işlemci özellikle AF edition olmalı. Yalnız sen almışken benimkinden daha kaliteli bir PSU alabilirsin, kasayı da kendi zevkine göre. Benim bütçem yoktu. 8GB ram aldım. 8 daha ekleyeceğim kısmetse. Tavsiye ederim. Her oyun full 1080p oynuyorum. Ama 4K sistem istiyorsan orası aşar.

İmzam kısmında ki bilgisayarımı öneririm. Yalnız işlemci özellikle AF edition olmalı. Yalnız sen almışken benimkinden daha kaliteli bir PSU alabilirsin, kasayı da kendi zevkine göre. Benim bütçem yoktu. 8GB ram aldım. 8 daha ekleyeceğim kısmetse. Tavsiye ederim. Her oyun full 1080p oynuyorum. Ama 4K sistem istiyorsan orası aşar.

Anakartı B450 yapmalı.

Sistem de 240 GB SSD ve 500GB 7200RPM HDD'de mevcut. Aynı zamanda ve bana çok ucuza geldi. Hepsiburada.com'da güzel indirim oluyor.

Anakartı B450 yapmalı.

Evet arkadaş haklı. Yalnız bu anakartın ne problemi var anlamadım ama? Ben alırken bu anakart inanılmaz bir günün fırsatına denk gelmişti.

Max 3000TL.

Hocam bütçe söylerseniz iyi olur. Aquarius 5AN – Game Garaj bu sistemi öneririm.
İşlemci olarak Ryzen 5 1600.
Anakart: B450.
Ekran kartı: 1650S, RX 570, 1660S, RX 5500 XT gibi ekran kartları alabilirsin. Bu dediklerimin altına düşme sakın. Bir de attığım sistemde işlemciyi 1600 seçebilirsin.(Bütçe yetmezse)

Hocam yardımın için çok teşekkür ederim. Bütçe Max 3000TL.

Bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim işlemci AMD öneririm. Güç kaynağı alırken dikkat edilmeli.

Max 3000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı