Orta Segment Bilgisayar Toplama

Yeni birkaç teknoloji var fakat en çok göze çarpan yenilik OC yapılması.
Hmm doğru. OC hayatta yapmam, çünkü bilgim 0. kredi kartımda ödenen bir şeyin riskine girmem. gözüm gibi bakarım ondan 150 tl daha ucuz diye bu kartı almıştım. :) Ben çok memnumun. Teknoloji konusunda bir farkı yok bence araştırmalarıma göre. Ram mhz'si olsan m.2 olsun. 150 200 lira farka değmez.

Hmm doğru. OC hayatta yapmam, çünkü bilgim 0. kredi kartımda ödenen bir şeyin riskine girmem. gözüm gibi bakarım ondan 150 tl daha ucuz diye bu kartı almıştım. :) Ben çok memnumun. Teknoloji konusunda bir farkı yok bence araştırmalarıma göre. Ram mhz'si olsan m.2 olsun. 150 200 lira farka değmez.

Bildiğim kadarıyla A320 anakartlara en fazla 95W TDP değerine sahip işlemciler takılabiliyor. B450 o yüzden daha geleceğe yönelik.

@mamiyk Hocam; anakartta en son teknoloji alabilirsin, OC felan bilmem ben. Ama ben şu sistemi Şu paraya topladım. VGA TO HDMI aldım ama Peder bey kıyamadı monitör hediye etti sağ olsun. :D 45 tl çöpe gitti :)

Dipnot: Bütçeden dolayı SSD biraz sıkıştırma oldu. SSD'ye sadece GTAV ve Win10 kurulu. 5400RPM hdd'den sonra bana uçak gibi geldi. :D Sen daha iyi bir ssd tercih edebilirsin.

Dosya Ekleri

• PC1.png
    PC1.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 41
  • PC2.png
    PC2.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 35
  • PC4.png
    PC4.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 39
Max 3000TL.

Hocam yardımın için çok teşekkür ederim bütçe Max 3000TL.

Max 3000TL.

Hocam 3000 TL bütçe ile şu an bir PC toplamak çok zor, malum dolar uçuşta. Bu konuyu daha sonra açarsanız daha güzel bir sistem önerebiliriz.(Şu virüs olayları geçtikten sonra)
@mamiyk Hocam; anakartta en son teknoloji alabilirsin, OC felan bilmem ben. Ama ben şu sistemi Şu paraya topladım. VGA TO HDMI aldım ama Peder bey kıyamadı monitör hediye etti sağ olsun. :D 45 tl çöpe gitti :)

Dipnot: Bütçeden dolayı SSD biraz sıkıştırma oldu. SSD'ye sadece GTAV ve Win10 kurulu. 5400RPM hdd'den sonra bana uçak gibi geldi. :D Sen daha iyi bir ssd tercih edebilirsin.

Fiyatlar aynı kalmadı.

Hocam 3000 TL bütçe ile şu an bir PC toplamak çok zor, malum dolar uçuşta. Bu konuyu daha sonra açarsanız daha güzel bir sistem önerebiliriz.(Şu virüs olayları geçtikten sonra)

Fiyatlar aynı kalmadı.

Hocam bir PC toplama işleminde sıralama nasıl olmalı önce hangisini seçmem gerekiyor? Ve diğerlerini.

@mamiyk arkadaş doğru söylüyor. 3050TL tutuyor benim sistemde ki bileşenler, üzerine kasası ve psu'su senin seçeceğin modele bağlı olarak fiyat artar. Veya stabil kalır. Benim PSU iş görüyor, kullananlar memnunmuş.(internette denilene göre) Benim daha 1 ay oldu. sesi yok, kablosu benim kasama biraz kısa kaldı ama. 8 pin ekran kartı desteği de mevcut. Daha iyi bir PSU alınabilir elbet. sistemde sesi çikan tek şey HDD :D

Hocam pir pc toplama işleminde sıralama nasıl olmalı önce hangisini seçmem gerekiyor ve diğerlerini

Tam anlamadım ama cevap vereyim sana. İlk işlemciyi seçmen lazım, çünkü seçeceğin işlemci seçeceğin anakartı belirler. Ardından bir kasa seç sonra ekran kartı. Dikkat et kasa küçük olmasın ekran kartını test et kasaya sığar mı diye. Sonrası rastgele yap.

Tam anlamadım ama cevap vereyim sana. İlk işlemciyi seçmen lazım, çünkü seçeceğin işlemci seçeceğin anakartı belirler. Ardından bir kasa seç sonra ekran kartı. Dikkat et kasa küçük olmasın ekran kartını test et kasaya sığar mı diye. Sonrası rastgele yap.

Peki işlemci seçerken AMD mi Intel mi tercih etmem lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı