Orta sehpaya vernik mi cila mı yapılmalı?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Ceviz rengine boyalı olan sehpayı bugün makine ile zımparaladım. Bu hâlini beğendik. Üstüne ne sürmemiz gerekiyor? Renginin değişmemesi gerekiyor.

IMG_20210721_230446.jpg

Son düzenleme:
Bildiğim kadarı ile bu çeşit tahtalara zımparadan sonra vernik atılması gerekiyor. Nerden biliyorsunuz derseniz, babam kendisi mobilya öğretmeni. Kendisi ile bir kaç okul sırası yapımında makine ile zımparaladıktan sonra vernik atmıştık. Tabii vernik kuruduktan sonraki gün üstüne bir kat daha yoğun vernik atmıştık. Bu sayede ilk atılan vernik kadar kaygan olmuyor hem de parlak ve güzel bir görüntü oluşuyordu.

Bildiğim kadarı ile bu çeşit tahtalara zımparadan sonra vernik atılması gerekiyor. Nerden biliyorsunuz derseniz, babam kendisi mobilya öğretmeni. Kendisi ile bir kaç okul sırası yapımında makine ile zımparaladıktan sonra vernik atmıştık. Tabii vernik kuruduktan sonraki gün üstüne bir kat daha yoğun vernik atmıştık.
Vernik alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Mat, yarı mat, parlak şeklinde çeşitleri var. Aslında atacağım malzemeden sonra şu resime benzemesini istiyorum.

images (3).jpeg

Vernik alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Mat, yarı mat, parlak şeklinde çeşitleri var. Aslında atacağım malzemeden sonra şu resime benzemesini istiyorum.

Eki Görüntüle 1114694
Parlak olanı en son atıyoruz diye hatırlıyorum. Şöyle bir durum var biz verniğimizi kendimiz yapıyorduk okulun atölyesinde. Ama vernikten sonra özellikle parlak atıldıktan sonra bu görünüme kavuşuyor.

Parlak olanı en son atıyoruz diye hatırlıyorum. Şöyle bir durum var biz verniğimizi kendimiz yapıyorduk okulun atölyesinde. Ama vernikten sonra özellikle parlak atıldıktan sonra bu görünüme kavuşuyor.
İlk 2 kat mat en son kat parlak mı atayım o zaman? Veya parlak alıp 3 kat parlak mı atıyım?

Şimdi hatırladım birazcık. İlk attığımız vernik ince bir vernikti ve kaygandı. 1 gün kurumaya aldıktan sonra, parlak vernik ile ki o kalındır aslında. Güzel bir tutuş hissiyatı ve görünüme kavuşuyordu.
İlk 2 kat mat en son kat parlak mı atayım o zaman? Veya parlak alıp 3 kat parlak mı atıyım?
Biz sadece 1 kat atıyorduk. İnceden bir kat. Parlaktan ise bir kat. Siz sprey ile mi atacaksınız yoksa rulo fırça ile mi?

Şimdi hatırladım birazcık. İlk attığımız vernik ince bir vernikti ve kaygandı. 1 gün kurumaya aldıktan sonra, parlak vernik ile ki o kalındır aslında. Güzel bir tutuş hissiyatı ve görünüme kavuşuyordu.

Biz sadece 1 kat atıyorduk. İnceden bir kat. Parlaktan ise bir kat. Siz sprey ile mi atacaksınız yoksa rulo fırça ile mi?
Rulo ile yapacağım. Belki gittiğimde beğendiğim bir renk olur ise boya da alabilirim. Siz işlemleri sırasıyla yazarsanız çok iyi olur.

Rulo ile yapacağım. Belki gittiğimde beğendiğim bir renk olur ise boya da alabilirim. Siz işlemleri sırasıyla yazarsanız çok iyi olur.
İlk başta normal vernik atın ince yani. Sonraki gün dediğim gibi parlak kalın olandan atabilirsiniz. Parlak atarken üst yüzüne ve sehpa ayaklarına atmanız yeterlidir diye düşünüyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı