Orta seviye kullanıcı için Linux dağıtımı önerisi

Başlıkta da gördüğünüz üzere şu sıralar dağıtımlara bakıyorum ama istediğim gibi bir şeyler bulamıyorum. Başka dağıtımlardan atlayıp atlayıp duruyorum bu sefer başlıktaki gibi ne tarz dağıtımlar bana uygun olur? Artık Linux konusunda biraz daha bilgili olduğumu düşünüyorum. İlk Linux deneyimlerimi Ubuntu, Mint gibi dağıtımlarla elde ettim. Şimdi kendimi orta seviye bir kullanıcı olarak görüyorum ve ona göre dağıtım önerilerinizi verebilir misiniz? Orta seviye bir kullanıcı için en uygun dağıtım nedir?

Arch tabanlı en kolay dağıtım olan Manjaro'yu kullanmanı ve alıştıktan sonra saf Arch kullanmanı öneririm.

Başlıkta da gördüğünüz üzere şu sıralar dağıtımlara bakıyorum ama istediğim gibi bir şeyler bulamıyorum. Başka dağıtımlardan atlayıp atlayıp duruyorum bu sefer başlıktaki gibi ne tarz dağıtımlar bana uygun olur? Artık Linux konusunda biraz daha bilgili olduğumu düşünüyorum. İlk Linux deneyimlerimi Ubuntu, Mint gibi dağıtımlarla elde ettim. Şimdi kendimi orta seviye bir kullanıcı olarak görüyorum ve ona göre dağıtım önerilerinizi verebilir misiniz? Orta seviye bir kullanıcı için en uygun dağıtım nedir?
Benim bildiğim kadarıyla arch ve debian olmak üzere 2 taban linux dağıtımı var. Diğerleri bunların üzerine kurulmuştur. Eğer sen daha fazla komut ile aşina olmak istiyorsan arch linux ve türevlerine bakabilirsin. Ama dersen ki ben daha fazla komut ile aşina olmak istemiyorum. Bu sefer de debian ve türevlerine bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı