Ortak internet kullanımında internet yavaşlıyor

sakal5323

Hectopat
Yıllardan beri ortak olduğum komşumdan ayrıldım. Başka komşumun internetine bağlandım fakat sorun şu: Eski kullandığım internet 16 MB hızdı ve bir şey indirmeye kalksam yaklaşık 1.8 MB kadar çıkıyordu, sabit o hızla indiriyordu; şimdi ise yeni internet bağlattığım komşum 16 MB yaptı hızını fakat onda hız 1.6 MB kadar çıkıyor ve üstelik birimiz bir şey indirirsek diğer kişiye internet yavaşlıyor. Eski ortağımda öyle değilken yeni ortakta neden böyle? Modem falan sormayın, o kadar detaylısını bilmiyorum.

Bulunduğunuz konumdan internet hattın abone kutusuna olan uzaklığınız internet hızınızı etkiler, yani önceki komşunuzda biraz daha yakın olmuş olabilirsiniz, diğer kişide internet yavaşlama olayı ise modem ayarlarından hız bölünmesi yapılırsa bu olay ortadan kalkar, bir taraf internetin tamamını kullanıyorken diğer tarafta hız düşüklüğü yaşanmaması için modem ayarlarından hızı eşit şekilde bölmek gerekir

Eski ortağım 1 kat altımdaydı şimdi ki 2 kat altımda kablolu şekilde çekmişim modeminden şüpheleniyorum veya kablo hattından ilk bağladığı zamanlarda internet kesintisi çok oluyordu bayağı uğraşmıştı düzeltmek için belki ondan olabilir.

Eski ortağım yıllardır net kullanmıyor hep ben kullanıyordum zaten neyin kafasındasınız. Demek istediğim şey ikimize aynı hız veya eşit hız verilmiyor kim kullanıyorsa diğer kişiye internet gitmiyor tekrar anlamadıysanız uğraştırmayın beni iyi akşamlar.

Eski ortağım yıllardır net kullanmıyor hep ben kullanıyordum zaten neyin kafasındasınız. Demek istediğim şey ikimize aynı hız veya eşit hız verilmiyor kim kullanıyorsa diğer kişiye internet gitmiyor tekrar anlamadıysanız uğraştırmayın beni iyi akşamlar.
Cevabı kendi ağzınla veriyorsun. Eski komşum kullanmıyor diyorsun. Yukarıdaki arkadaş cevabı vermiş. Bence anlamayan birisi varsa oda sensin.

Geri
Yukarı